Дневни архиви: 01/04/2018

Моден викенд Скопје – втор ден

Со четири ревии во Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ во Скопје на 31 март беа претставени нови колекции за сезоната пролет-лето 2018 во рамките на 17. издание на Моден викенд Скопје. Втората вечер ја отвори заедничката ревија на ...

Повеќе »

Skopje City Mall Ве повикува на најголемото маскенбал доживување Mask n Mall  

  По повод Денот на шегата 1-ви април, Skopje City Mall организира конкурс за најдобра маска и забава. На вториот кат пред Cineplexx ќе биде поставен фото-корнер како фото студио каде што сите маскирани кои сакат да учествуваат во конкурсот ...

Повеќе »