Дневни архиви: 03/04/2018

Mango има супер деловни комбинации за пролет

Шпанската модна марка Манго, која секогаш ги следи модните трендови, и овојпат ни носи одлични решенија за деловниот моден изглед. Пролетната колекција содржи модни парчиња во деловен стил во пастелни бои кои се лесни за комбинација, а со тоа и ...

Повеќе »

Изложба на Анкица Влашиќ Гроздоска во НЛБ Галерија

На 4-ти Април 2018 година (четврток), со почеток во 20 часот во НЛБ Галеријата, на ул. „Мајка Тереза“ бр.1, Скопје, ќе биде отворена изложбата на академскиот сликар Анкица Влашиќ Гроздоска. Најновото ликовно претставување на академскиот сликар Анкица Влашиќ Гроздоска, насловено ...

Повеќе »

Преслатки велигденски колаченца – јајца и цветови

Испобајте го овој пресладок велигденски рецепт и направете „ванилици“ во облик на пролетни цветови и јајца. Намирници – 200 грама путер или маргарин на собна температура (не смее да биде премек), 2 жолчки од јајца, 100 грама шеќер, 2 ванилин шеќер ...

Повеќе »

Модно студио Кадора – четврт век традиција: Отворена нова продавница на брендот во Скопје

За љубителите на уникатно парче облека, Модното студио «Кадора» отвари ново модно катче во главниот град, како одговор на барањата да се биде поблиску до своите клиенти. Дваесет и пет годишната успешна модна приказна на брендот “Кадора”, од самите почетоци ...

Повеќе »

Најпосакуван моден додаток – Очилата за сонце D’Artiste

Меѓу сезонските хит модни парчиња се најдоа очилата за сонце од летната колекција на Џорџо Армани. Очилата за сонце се од колекцијата D’Artiste, а карактеристични се по ексцентричните леќи со цветови, како и по ретро кружниот облик. Очилата се во ...

Повеќе »

Емили Ратајковски позира со сопругот во костимите за капење на Inamorata

По лансирањето на нејзината модна марка за костими за капење, топ моделот Емили Ратајковски повторно позира за Inamorata, овојпат претставувајќи ја колекцијата за пролет/лето 2018. Пред фото-објективот на Емануеле Д’Анџело, убавицата позира во новите модели на костими за капење во ...

Повеќе »

Филмот Бикини Мун на Милчо Манчевски почнува да се прикажува и во Битола

Од утре 4 април во 3Д Кино Битола ќе почне да се прикажува најновиот филм на Милчо Манчевски, „Бикини Мун“. Потоа, најновиот филм на нашиот режисер ќе се прикажува и во другите градови низ републиката. „Бикини Мун“ е американски филм ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (вторник): Топ знак на денот-Близнаци

Што предвидуваат ѕвездите за денешниот ден, 3-ти април, 2018, прочитајте во дневниот хороскоп. Овен – Според прогнозите за 3 април, ова е ден со кој нема да може да се пофалите. Во врска со љубовта, со оглед на тоа што ...

Повеќе »