Дневни архиви: 04/04/2018

Преслатко: Велигденски лепчиња со кандирано овошје

Ако сакате да внесете вистинско празнично задоволство на велигденската трпеза, пробајте го овој едноставен рецепт. Намирници – 1 кг брашно, 3 јајца плус 2 жолчки, 250 грама шеќер, 2 ванилин шеќер, 3 изрендани кори од портокал, 1 изрендана кора од лимон, ...

Повеќе »

Sunshine Essentials: H&M ни носи нови модни изгледи за „кежаул“ пригоди

Време е да почнеме да мислиме на гардеробата за потоплите денови. А кога станува збор за пролет 2018, модната марка Х&М има одговор за „кежуал“ модни изгледи. Новиот тренди водич на шветскиот моден гигант Х&М е насловен ‘Sunshine Essentials’ и ...

Повеќе »

Супермоделот од 90-те години -Ева Херцигова, го краси францускиот „Ел“

Супермоделот од 90-те години, Ева Херцигова, се врати на модната сцена преку списанието Ел. Денес 45-годишната убавица од Чешка, позира пред објективот на Јан Велтерс за насловната страница, во јакна од Ралф Лорен и Барбери панталони. Во едиторијалот, проследен со ...

Повеќе »