Дневни архиви: 05/04/2018

Работно време на Скопје Сити мол за време на Велигденските празници

Скопје Сити мол ги известува сите посетители дека за време на Велигденските празници ќе работи со скратено работно време. Празничниот режим на работа се однесува на деновите петок, недела и понеделник и тоа по следниот распоред и саатница. Продавници, игротека ...

Повеќе »

Women’secert отвори нова продавница во трговскиот центар Рамстор

Шпанскиот бренд за долна облека, костими за капење и додатоци Women’secret денес отвори нова продавница во трговскиот центар Рамстор. Девојките и жените од Македонија сега ќе имаат уште една дестинација каде со сигурност ќе го пронајдат она што им треба, ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Чевли со висока потпетица со плетен ефект од GEOX

Празничните денови за нас се во знакот на елегантните чевли од GEOX со висока потпетица. Трендовскиот ефект на плетка кај модните додатоци е „маст хев“ за сезоната пролет/лето 2018. Го наоѓаме на чантите, ремените и чевлите во колекциите на луксузните модни ...

Повеќе »

Наскоро во Македонија прва онлајн продавница наменета за мажи

Колку пати досега сте посакале да можете на едно место да најдете сѐ што ви е потребно за вашето секојдневие и притоа даго задоволите вашиот стил? И девојки, колку пати досега сте го барале совршениот подарок за вашиот партнер или ...

Повеќе »

Пролетна свежина: Daisy Love, нов женски парфем од Марк Џејкобс

Марк Џејкобс лансираше нов женски парфем со свежи пролетни ноти, насловен Daisy Love. За рекламната кампања, како заштитно лице за Џејкобс повторно се враќа Каја Гербер (ќерката на Синди Крафорд). Кампањата е фотографирана од Аласдаир Меклелан. Новиот парфем на Џејкобс се ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (четврток): Топ знак на денот – Стрелец

Што ни подготвија ѕвездите за денешниот ден, петок 5-ти април, 2018, прочитајте во хороскопот. Овен- Четвртокот, 5-ти април, не е најдобар ден за Овновите. На љубовен план, можни се многу недоразбирања со партнерот за тривијални прашања. Кај слободните Овни пак, страста може ...

Повеќе »

Маслиново масло и лимон – успешна комбинација за слабеење

Маслиновото масло е исклучително богато со мононезаситени киселини, со многу витамини, а пред се со витамините А и Е. Комбинацијата на маслинова масло и лимон пак, е добро позната и важи за едно од најдобрите природни средства за чистење на ...

Повеќе »

10 кожени чанти од MANGO за пролетната сезона

Кожените чанти се класик во кој секогаш вреди да се инвестира. Во потрага за совршена чанта, тежнееме кон практичните и елегантни решенија, а згора на тоа и ако моделот е трендовски – секако сме нашле совршена чанта за нас! Пролетната ...

Повеќе »

Топ 3 зелени чантички од Zara вредни за внимание

Пролетните колекции ни донесоа свежина и бои, а меѓу омилените нијанси на пролетната сезона е зелената. Продолжувајќи ја потрагата по нови чанти, во Зара најдовме три модели кои вредат внимание. Наш фаворит е кожената „shopper“ чанта со модерен дизајн и ...

Повеќе »

Нова колекција од IKEA – Прослава на несовршенството

Новата колекција од Икеа е насловена INDUSTRIELL, а фокусот е на рачно изработен мебел со достапна цена. За реализација на колекцијата, биле развиени нови начини на обработка на дрвото, стаклото, керамиката и текстилот, а крајниот резултат е „несовршени“ производи. Целта на ...

Повеќе »