Дневни архиви: 07/04/2018

20 модни парчиња со риги од Mango за „кежуал“ пролет со стил

На модните парчиња со риги со задоволство им се враќаме секоја сезона на потопли денови, па така и оваа пролет/лето гардероберот ќе го надополните со уште некое пругасто парче кое одлично одговара за секоја „кежуал“ пригода. Според трендовите, сега модните ...

Повеќе »

Трендови на цветни чанти за пролет/лето 2018

Цветови, цветови и повторно цветови. После долгата и сива зима, цветовите ни се добредојдени! Најинтересните чанти за пролетната сезона се оние со флорален принт, колоритни или во нежни пастелни нијанси. Повеќе од чантите се дополнително украсени со детаљи, впечатливи токи ...

Повеќе »

Синди Крафорд во секси фотосесија за Town&Country

52-годишната Синди Крафорд, една од ѕвездите на модната сцена од 80-те години, позира пред објективот на Виктор Демаршелие за списанието Town&Country. За насловната страница суупермоделот носи костим за капење од актуелната колекција на Валентино и накит од Ван Клиф&Арпелс, додека во ...

Повеќе »

Изглед на денот: Ријана во кожен Версаче фустан

Пејачката Ријана се појави на „Фенти Бјути“ забавата во Милано, Италија, облечена во тесен, кожен фустан. Фустанот е од колекцијата на Версаче за сезоната есен/зима 2018. Изгледот е надополнет со впечатлив Версаче ремен и сандали од пролетната колекција на Том ...

Повеќе »