Дневни архиви: 09/04/2018

Неделен хороскоп (од 9-ти до 15-ти парил): Топ знак на неделата – Водолија

Што ви подготвија ѕвездите во периодот од 9-ти до 15-ти парил, 2018 година, прочитајте во неделниот хороскоп. Овен – Периодот не е поволен за решавање на прашања на сентиментално поле, а тоа веќе го почувствувавте на ваша кожа. Дамите родени ...

Повеќе »

Три модни парчиња од Zara за свежа пролетна модна комбинација

Пролетната колекција на Зара ни донесе модели инспирани од далечните патувања, етно мотиви и „tribal“ обележја.   Во колекцијата доминираат живите бои, миксот од принтови и шаренилото. Од понудата, посебно внимание заслужува „patchwork“ фустанот во нијанси на црвена, розова и жолта. ...

Повеќе »