Дневни архиви: 10/04/2018

Bershka има хит сандали за оваа пролет

Bershka има модно парче – бестселер за оваа пролет/лето. Станува збор за црвените сандали на платформа, дополнително разубавени на предниот дел со ефект на панделка. Дури и за пониските, висината веќе не е проблем. Секогаш може да се изгледа повисоко ...

Повеќе »

(Не)здравите салати дебелеат, еве зошто

Ви изгледа како здрава салата, а содржи до неверојанти 1.300 калории. Јасно ни е, салатите се одличен избор за време на диетите (и воопшто!), но внимавајте на овие скриени калории кои можат да го предизвикаат спротивниот ефект. Внимание на сосовите ...

Повеќе »

Џенифер Лопез лансира колекција на декоративна козметика

Не ретко популарните пејачи и глумци се вклучуваат во модниот свет како дизајнери на модни или козметички колекции, некои повеќе успешно, други – помалку. Сепак, „мајк ап“ колекцијата на Џенифер Лопез е една од најочекуваните за сезоната пролет/лето 2018. Колекцијата ...

Повеќе »

Листа на желби: Трендовските „каубој“ чизми од Mango

Неколку водечки трендови ќе ја обележат сезоната пролет/лето 2018 – ленените фустани со риги, цветните модни додатоци (чанти, чевли и ремени со цветен принт), проѕирните (PVC) чанти, неочекуваните микс од принтови модни комбинации (на пример, цветови со риги), деловните костуми ...

Повеќе »

10 модели на пролетни чанти од H&M по пристапна цена

Со разубавеното време продолжуваме понатаму со потрагата по интересни чанти кои можат да се купат по прифатлива цена. Широк избор на такви чанти најдовме во новата колекција на Х&М. Од палетата на бои доминираат пастелните нијанси, а црната боја и ...

Повеќе »