Дневни архиви: 11/04/2018

Новиот Ford Focus е семеен автомобил со средна големина кој нуди најмногу простор

Новиот Ford Focus ја користи новата Ford C2 платформа, која овозможува повеќе простор во внатрешноста, подобра сигурност во случај на сообраќајна несреќа, како и подобра аеродинамика која резултира со помала потрошувачка на гориво. Меѓуоскиното растојание е продолжено за 53 мм. ...

Повеќе »

И тоа се случи – Амал Клуни ја освои насловната на Вог

40-годишната адвокатка и активистка, сопругата на Џорџ Клуни, Амал Клуни, позираше за насловната страница на модната „библија“ Вог. Насловната страна и едиторијалот се снимени од фотографската легенда Ени Лејбович. Амал позира во неколку неодоливи модни комбинации од пролетните колекции на ...

Повеќе »

Џиџи Хадид ја рекламира новата колекција на очила за сонце на Vogue

Топ моделот Џиџи Хадид е заштитно лице во кампањата на колекцијата за пролет/лето 2018 на популарната марка за очила за сонце Vogue. Кампањата е снимена во Ибица, а Џиџи ги презентира новите модели на очила меѓу кои има и модели дизајнирани ...

Повеќе »

Кајли Миног во рекламна кампања на очила на Specsavers

Пејачката Кајли Миног позира за марката Specsavers во кампањата за колекцијата пролет/лето 2018. Поп ѕвездата изгледа шик на фотосесијата позирајќи со новите модели на очила за сонце. Трендот на „aviator“ стилот оваа сезона се враќа на голема врата. Овојпат  aviator- очилата за ...

Повеќе »