Дневни архиви: 12/04/2018

Зошто да јадеме мусли за појадок?

Како што знаеме појадокот е најзначајниот оброк во денот. Кога внесуваме храна наутро добиваме повеќе бенефити: подобрена концентрација, енергија, подобрена когнитивна функција како и намален ризик од срцеви болести.  Но она што е многу важно е каква храна внесуваме наутро ...

Повеќе »

Италијанскиот бренд Replay од денес е застапен и со своја моно бренд продавница во Skopje City Mall (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Продавницата Replay во Скопје Сити мол се протега на 130м2 и е изработена по најновиот концепт на ентериери на брендот, кој вклучува и ѕид покриен со природно зеленило што му дава особен шарм и впечатливост на целосниот изглед на просторот. ...

Повеќе »

Целовечерен концерт на Дуке Бојаџиев во Македонската филхармонија

По пауза од две години, еден од најистакантите македонски композитори, Дуке Бојаџиев, кој долги години живее и работи во Њујорк, повторно ќе настапи пред македонската публика со два последователни концерти во Скопје на 11 и 12 мај во новиот објект ...

Повеќе »

Еве како популарните „it“ девојки ги носат модните парчиња од новата колекција на Mango

Модните парчиња од пролетната колекција на популарниот „хај-стрит“ бренд Mango веќе ги гледаме на социјалните мрежи како ги носат популарните „ит“ девојки. Очигледно дека светските трендсетерки „полудеа“ по пролетната/летната мода која ни ја понуди Манго. Судејќи според Инстаграм профилите на ...

Повеќе »

Што ни носи новата Zara Studio колекција

Шарена, весела и лелеава – новата Зара Студио колекција ни ја враќа довербата во разиграната мода. Очигледно е дека креаторите од Зара убаво се забавувале додека ги дизајнирале веселите, пролетни модни парчиња, нудејќи ни модели инспирирани од далечните патувања, од ...

Повеќе »

Во „Кадора“ секое модно парче има своја приказна

Во центарот на Скопје, зад зградата на Созујот на синдикати на Македонија (ССМ), од неодамна се отвори едно многу посебно модно студио кое пулсира во духот на елеганцијата. Се вика „Кадора“, како црвената роза која со својата раскошност секогаш се ...

Повеќе »