Дневни архиви: 13/04/2018

Саботна журка и свечено отворање на Casa Bar & Beer Garden во Дебар Маало

Во нашиот главен град полека започнува летната скопска шема која сега ќе добие освежување благодарение на новата летна тераса на Casa Bar & Beer Garden. Станува збор за одлично конципиран локал кој ќе понуди посебен шарм и прекрасен амбиент во ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Чевли во златна и сребрена нијанса од BATA

Меѓу водечките трендови за сезоната пролет/лето се „глитер“ чевлите. Во BATA најдовме два преубави модела со златен и сребрен финиш. Овие впечатливи чевли дополнително се разубавени и со панделка. Рамните чевли од BATA ги носиме во различни пригоди – и за дневни, ...

Повеќе »

Mоја скопска приказна, со зголемен награден фонд и продолжен рок за аплицирање

На проектот насловен Моја скопска приказна, што е во организација на Стримон Филм Скопје, со финансиска поддршка од Делегацијата на Европска Унија и Еуролинк Осигурување А.Д Скопје, досега се пријавени повеќе од 50 учесници. Големиот интерес беше и главна мотивација ...

Повеќе »

Енергична свирка на бендот „Темпера“ во Станица 26

На 18 април, со почеток во 21 часот во ноќниот клуб Станица 26 во организација на 3Гонга настапува македонската група „Темпера“. Во овој скопски бенд членови се музичките ветерани  Мите Димовски на тапани, Ѓоле Максимовски на бас, Драган Гиновски на ...

Повеќе »

Неколку бели, чипкасти блузички од MANGO кои не освоија „од прва“

Покрај цветните и точкастите блузи, во актуелнава сезона на пролет/лето 2018 во центарот на вниманието се и белите блузи со чипкасти детали. Ги наоѓаме во колекциите на популарните модни марки, а поголем избор од нив има во Манго. Разиграни со ...

Повеќе »

15 највпечатливи модни парчиња од пролетната колекција на Liu Jo

Во пролетната колекција на Liu Jo доминираат слатните и розовите нијанси, но и класичната црна боја која гарантира елегантен изглед. Сите модели носат шармантна софистицираност, а фокусот на кроевите е на нагласување на женственоста. За дневна комбинација го одбираме фустанот со ...

Повеќе »

Шарлиз Терон е морска сирена за Dior J’adore Injoy

Глумицата Шарлиз Терон е заштитно лице на рекламната кампања на Диор за новиот парфем J’adore Injoy. Јужноафриканската убавица позира пред објективот на Жан Батист Мондино и изгледа како сирена која излегла од морето, наросена со злато од сончевите зраци. Новиот ...

Повеќе »