Дневни архиви: 14/04/2018

Новата Comitted колекција од Mango е ода на земјата и нејзините убавини

По успехот на првата еко-одржлива колекција која беше лансирана минатата година, шпанската модна марка Манго повторно ни покажа колку е еколошки освестена. Новата Comitted колекција изобилува со топли тонови кои ја слават убавината на земјата, зеленилото и хармонијата. И самата ...

Повеќе »

Топ 10 модели на пролетни чевли од ZARA со висока потпетица

За сезоната пролет/лето, модната марка Зара пријатно не изненади со понудата на сандали со висока потпетица. Сандалите со висока потпетица се неизбежни за пролетните и летни забави кои зачестуваат во сеозната пред нас. А овојпат Зара ни нуди модели со ...

Повеќе »

Поглед на новата колекција од IKEA, баш е фраерска!

По низата славни соработници, IKEA овојпат реализираше колекција во соработка со STAMPD од Лос Анџелес. Фокусот е на „откачени“ парчиња мебел, а доминираат отворените гардеробери и кутиите за чевли. STAMPD е основан од Крис Стамп и веќе може да се пофали ...

Повеќе »

Изглед на денот: Амал Клуни во цветна „Долче Габана“ сукња

Адвокатката Амал Клуни повторно воодушевува со модниот изглед кој го одбра за на работното место. Фотографирана е како изгегува од нејзиниот апартман во СоХо, Њујорк, облечена во пролетна сукња со флорален принт. Цветната сукња е од актуелната колекција на „Долче ...

Повеќе »

Фустани во улога на венчаници од популарните „хај стрит“ модни марки

Пролетните и летните денови пред нас ни ја носат сезоната на венчавки, па доколку сте во потрага по венчаница по пристојна цена, која ќе може да ја носите и после свадбениот настан, добрата вест е што може да ја најдете ...

Повеќе »

Вкусна напивка со која ќе ги победите симптомите на пролетна алергија

Оние кои ги мачи пролетната алергија добро ги знаат нејзините симптоми – нервоза, затнати синуси, чувствителни и насолзени очи…Секако, симптомите се кај секого различни, но поголем број на луѓе истакнуваат дека чувствуваат хроничен замор. Пролетната алергија може да го наруши ...

Повеќе »