Дневни архиви: 16/04/2018

Стевиа –нискокалорична и природна алтернатива за белиот шеќер!

Зошто да користиме Стевиа? Доколку сакаме да ја намалиме телесната тежина, да имаме нормален крвен притисок, регулиран дијабетес и заштита на оралното здравје, првиот чекор би бил намалување на внесувањето на шеќери во организмот. Но тоа не секогаш е лесно, ...

Повеќе »

Во Skopje City Mall мебел и додатоци за домот со промотивни цени

Од денес па се до 15ти мај во сите продавници во Skopje City Mall кои во продажниот асортиман имаат мебел и додатоци за домот, започнува акција со неверојатни понуди. Акцијата наречена HOME, ќе трае цел месец и ќе понуди мебел, ...

Повеќе »

Официјално: Porsche влегува во Formula E

Fédération Internationale de l’Automobile (ФИА) ја прифати апликацијата на Porsche како нов член на Формула Е. Ова значи дека фабричкиот тим на Weis-sach може да продолжи со развојот на сопствениот електричен погон, кој се должи на хомологација во 2019 година. ...

Повеќе »

Исклучителен матурски изглед со ARISTOTELI BITSIANI

Како и секоја пролетна сезона, Fashion Group изработи нов водич за матуранти со кој ги предлага најновите трендови и парчиња од брендот Aristoteli Bitsiani. Специјалниот едиторијал е фотографиран во прекрасниот објект на Македонска Филхармонија, сликан од објективот на Ани и ...

Повеќе »

Тексас колекција од Stradivarius за пролет/лето 2018

Модната марка Stradivarius лансираше тексас колекција. Ново модно парче од тексас секогаш добро ни доаѓа во овој период на годината, а во новата колекција на Stradivarius, изборот е прилично голем. Од кратки-тексас панталончиња до комбинезонки, тексас фустани, сукњи, кошули… до фармерки ...

Повеќе »

Успешна модна ревија на Лудус на Љубљанската модна недела

По вторпат на Љубљанската модна недела, македонската етикета за безродова мода „Лудус“, ја претстави најновата колекција за пролет-лето. На одушевување од публиката и локалните медиуми, ревијата беше една од најпрепознатливите и најпопуларните на пролетното издание на оваа модна недела. Колекцијата ...

Повеќе »

Неделен хороскоп: Топ знак на неделата – Девица

Што ни подготвуваат ѕвездите во неделата пред нас, од денешниот ден (16-ти април) до 22-ри април, 2018, прочитајте во хороскопот. Овен – За Овновите оваа недела ќе биде во знакот на работата. Ќе имате неочекуван проблем на работното место, ќе ...

Повеќе »

Bershka има хит сандали со ефект на огледало

Bershka пријатно не изненадува со уште едно модно парче од пролетната колекција. Станува збор за металик-сребрените сандали кои имаат ефект на огледало. Сребрените сандали се украсени со проѕирни детаљи, додека потпетиците се дебели со висина од 7 сантиметри што ги ...

Повеќе »

Едвај ја чекаме: Колекција на MOSCHINO за H&M

Да, добро слушнавте. H&M ја најави својата соработка со, за многумина омилената модна марка, Moschino. Италијанската модна куќа Moschino во последните сезони е особено популарна со интересните колекции на Џереми Скот, дизајнерот кој е креативен директор на оваа модна куќа од ...

Повеќе »

Колоритна колекција на H&M во соработка со Ана Гловер

H&M ја лансираше новата колекција реализирана во соработка со дизајнерката Ана Гловер. Колекцијата е специфична по живописните, колоритни принтови – од цветови и егзотични мотиви до полка точки. Лесните, лееави фустани го имаат главниот збор, но тука се и костумите ...

Повеќе »