Дневни архиви: 17/04/2018

Росица Мршиќ ќе ја претстави новата колекција Celia

Деветнаесеттата сезонска колекција на дизајнерката Росица Мршиќ ќе биде прикажана на 24 април, во 20 часот во Центарот за дизајн и иновации „Јавна соба“, во организација на Моден викенд Скопје. Најновата колекција наречена „Celia“ е инспирирана од портретите на Силија ...

Повеќе »

Лили Митровиќ и Amo Lusso во Скопје Мериот хотел

 Родена и израсната во Скопје, Лили Митровиќ ја започнува својата кариера како моден блогер и сопственик на успешната и брзо растечка компанија во полето на венчавки – Amo Lusso Atelier – модно ателје специјализирано за венчаници и вечерни тоалети. Двигателот ...

Повеќе »

Најпродавани: Белите сандали од MANGO се Инстаграм хит

Шпанската модна марка Манго продолжува пријатно да не изненадува со модни парчиња од пролетната колекција кои за брзо време стануваат бестселер. Овојпат, тоа се белите сандали со висока потпетица кои веќе ги облекоа највлијателните модни блогерки низ светот. И сосема ...

Повеќе »

Little MAC колекција на мини производи

Производите од Little MAC колекцијата се совршени за оние кои сакаат да пробаат од се. Покрај тоа, совршени се и за секоја чантичка, не заземаат место, па може да носиме и повеќе од нив и на тој начин секогаш „при рака“ ...

Повеќе »

Топ 5 комбинезонки од Bershka во боите на пролетта

Комбинезонките се одлична замена за фустан во потоплите денови. Со едно парче облека добиваме комплетен изглед, а со тоа ни се скратува и времето на размислување -што да облечеме денес. Комбинезонките како пролетен и летен класик се редовно присутни во ...

Повеќе »

Што носеа познатите девојки на фестивалот Coachellа

На популарниот музички фестивал Coachellа се појавија голем број на познати лица, а внимаието го привлекоа и топ моделите. Стилот на славните девојки е подготвуван со денови однапред, а доминираа креациите кои повеќе го откриваат телото. Секако, бохо детаљите беа насекаде ...

Повеќе »

Изглед на денот: Костимите на Бијонсе на фестивалот Coachella

Откако минатата години поради бременоста го откажа настапот на музичкиот фестивал Coachella, сите очекуваа дека годинава таа ќе им се одолжи на своите фанови, и навистина тоа се случи – настапот на Бијонсе бил музички и танцов спектакл. Својот „жежок“ перформанс ...

Повеќе »