Дневни архиви: 18/04/2018

Камерниот оркестар на Музичката младина на Македонија ќе го носи името Саша Николовски Ѓумар

Камерниот оркестар на Музичката младина на Македонија на 22 април во големата сала на Македонската филхармонија ќе одржи концерт во чест на својот долгогодишен диригент и уметнички раководител Саша Николовски Ѓумар.   Ова воедно првиот конецерт на кој Камерниот оркестар ќе настапи ...

Повеќе »

Трејлерот за новиот македонски филм „Година на мајмунот“ ветува одлична забава

Необичното пријателство меѓу мајмунот Коко и чуварот на Зоолошка градина Цобе и нивниот живот во превртениот транзициски свет, се центар на дејството на „Година на мајмунот“, новата комедија на реномираниот режисер Владимир Блажевски, автор на култниот македонски филм „Панкот не ...

Повеќе »

Max Factor има нови супер производи за контурирање на лице

Ако мислевте дека контурирањето е тешка работа резервирана само за визажистите, Max Factor не разуверува во тоа. Со новата палета насловена Miracle Contouring овозможува со едноставна техника во три чекори да направиме сами контурирање на лицето, нагласувајќи ги цртите на лицето, ...

Повеќе »

За овој цветен, зелен фустан има долга листа на чекање

Дека социјалните мрежи влијаат на креирање на вкусовите при изборот на модно парче, докажува и примерот со зелениот цветен фустан кој го облече холандската блогерка Шарлота Греновелд. Фустанот со цветен принт и трендовска зелена боја во кој позираше влијателната холандска ...

Повеќе »

Четврта колекција на Ријана за PUMA

Спортската марка PUMA и пејачката Ријана уште еднаш ги здружија силите за новата, тукушто лансирана, колекција FENTY PUMA by Rihanna за сезоната пролет/лето 2018. Новата колекција се фокусира на две креативни насоки – шик стил за на плажа и мотоспорт. Моделите ...

Повеќе »

Кристи Тарлингтон и Сара Џесика Паркер позираа за Bloomingdale’s

Познатата њујоршка стоковна куќа Bloomingdale’s ангажираше познати њујоркчани за новата кампања насловена The Heart of New York. Впечатливата кампања која ја слави стоковната куќа ќе биде лансирана на 23-ти април, низ њујоршките улици, преку постери на кои позираат три славни жителки ...

Повеќе »