Дневни архиви: 20/04/2018

Тренд на неделата: Фустан со флорален принт од MANGO

За потоплите, пролетни денови се одлучуваме за овој фустан со флорален принт од нашата омилена модна марка MANGO. Фустанот има миди должина и долги ракави што го прават пригоден да може да го носиме и на работното место. Колоритноста, и изборот ...

Повеќе »

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија започна со градење капацитети за раст на е-трговијата   

Изминатите два дена беа целосно посветени на содржините од Дигиталниот самит, но во исто време и со иста цел – кон “Дигитална Македонија”, се случуваа и дводневните обуки за е-трговија која претставува интегрален дел од едно дигитално општество. Под името ...

Повеќе »

Како пролетното сонце делува на нашата кожа?

Во текот на целата година нашата планета кружи околу сонцето и од него ја црпи животната енергија за сите живи суштества на земјата. Сите ние уживаме во благодетите на сончевата енергија, која зависно од годишното време е појака или послаба. ...

Повеќе »

Катарина Лука: Модниот викенд во Скопје беше само првиот чекор, а веќе целите се високо поставени

Зад значењето на името на модната марка Кали Роуз стои еден моќен женски карактер. Кали „онаа која е црна“ е хинду божица која е прикажана како уништувач на лошите сили но, истовремено и како божица на креација, моќ и промена. ...

Повеќе »

Сите на стартната линија! Уште 8 дена за пријавување на Виз Ер Скопски маратон

Оваа година Виз Ер Скопски маратон ќе се одржи во недела, 06.05.2018, со старт во 08.30 часот. На агендата повторно се маратонот, полумаратонот, штафетниот маратон и трката на 5 километри. Поради ефектот кој Виз Ер Скопски маратон го имаше во ...

Повеќе »

Листа на желби: Моторџиски јакни во пастелни бои од MANGO

Од колекцијата пролет/лето 2018 на популарната шпанска модна марка MANGO ги одбираме кратките моторџиски јакни кои се наши фаворити за оваа сезона. Јакните во нежни пастелни нијанси се украсени со ремен и патенти, а лесно се комбинираат и со „кежуал“ гардероба, ...

Повеќе »

Штотуку во продажба: Долгоочекуваната колекција Conscious Exclusive од H&M

Откако преку голема рекламна кампања беше најавена ексклузивната колекција од Х&М, насловена Conscious Exclusive, модните парчиња од колекцијата од денес може да се најдат во продавниците на Х&М низ светот и во онлајн продажба. Фановите на модниот гигант Х&М имаа зошто ...

Повеќе »

Супермоделот Карли Клос е новиот бренд амбасадор на Estee Lauder

Козметичката компанија Estee Lauder за заштитно лице во новата кампања ја одбра Карли Клос. Супермоделот Карли Клос е пред голем предизвик со лансирањето на големата кампања која вклучува и видео спотови. Американската убавица за потребите на кампањата позира пред објективот на ...

Повеќе »