Дневни архиви: 21/04/2018

Готово за 20 минути: Француска пица со тиквички и тофу-сирење

Ова традиционално јадење од француската кујна е познат како тарт фламбе односно „француска пица“. Се подготвува многу едноставно и брзо, потребни се само 20 минути. Потребно е – 450 грама тесто за пица, 150 грама тиквички, 3 лажици маслиново масло, 100 ...

Повеќе »

„Исцелител“ освои прва награда на Let’s CEE во Виена

Филмот „Исцелител“ на режисерот Ѓорче Ставрески е добитник на награда за најдобар дебитантски филм на филмскиот фестивал Let’s CEE во Виена, Австрија. „Одлучивме да го наградиме филмот кој успева шармантно да ги спои драмата и комедијата. Филмот раскажува приказна за ...

Повеќе »

Нови хит сандали од ZARA од колекцијата Студио

Новата колекција Студио од модната марка Зара донесе неколку хит парчиња, а еден од бестселерите се и сандалите кои личат на „јапонки“, но овие имаат мала потпетица. Овие сандали Зара ги претстави како „најдобрата работа за пролет/лето“. Колоритните сандали имаат ...

Повеќе »

Ние сме на липосукциска диета! А вие?

Како на најбрз и наефикасен начин да се ослободиме од масните наслаги и вишокот на килограми кои особено ни делуваат фрустрирачки во сезоната на потопли денови. Одговорот го најдовме во здравата, липосукциска исхрана. Познато е дека убавите летни тела се ...

Повеќе »

H&M има нова колекција на сандали

H&M ја лансираше новата колекција на сандали за пролетната/летната сезона. Акцентот е на високата потпетица и впечатливите бои. Богат избор на трендовски модели на сандали ни понуди новата колекција од H&M. Моделите се дизајнирани за да ги погодат сите вкусови, стилови ...

Повеќе »

Ангелите на Викторија сикрет позираат за новата колекција на невестинска долна облека

Сезоната на свадби е пред нас, па оние кои бараат долна облека за свадбениот ден, би можеле да погледнат во новата колекција на Викторија сикрет која нуди многу инспиративни парчиња. За кампањата на популарната марка за долна облека позираат ангелите ...

Повеќе »