Дневни архиви: 22/04/2018

Колекција на костими за капење од New Yorker

New Yorker веќе почна да не подготвува за на плажа, лансирајќи колекција за костими за капење. Костимите за капење се почесто почнаа да стануваат дел од пролетните и летни колекции на популарните „хај стрит“ модни марки. Меѓу оние кои одлучија ...

Повеќе »

Zara има сако-фустан по урнекот на луксузните модни марки

Годинава е во знакот на сако-фустаните кои ги освоија модните вкусови на ѕвездите кои ги облекоа овие необични „фустани“ на различни свечени настани. Сако-фустанот е или есктремно краток или со должина над колениците, а се носи на голо тело, исто ...

Повеќе »

Младо момче од Струмица е најновиот добитник на 7-ка на Лото

2 минути се доволни да добиеш 7-ка на лото, ако си доследен на вербата во среќа.  Од тимот на Државна лотарија на Македонија со радост соопштуваат дека се запознале со добитникот на 20тата 7ка од играта на среќа НовоЛото 7/34. ...

Повеќе »