Дневни архиви: 23/04/2018

„Тиквеш“ и „Домен Лепово“ го потврдија статусот: Најтрофејни винарници во регионот

Македонското премум црвено вино „Домен Лепово Гранд Куве“ (Domaine Lepovo Grand Cuvée), од бербата 2015-та, по трет пат е прогласено за најдобро вино на меѓународниот вински натпревар „Вино Љубљана“. На годинешниот јубилеен 60. Меѓународен вински натпревар што се одржува во ...

Повеќе »

„Година на мајмунот“ со интернационална премиера на Московскиот филмски фестивал

По успешната домашна премиера, македонската комедија „Година на мајмунот“, по режија и сценарио на Владимир Блажевски, денес ќе ја има својата интернационална премиера на еден од најреномираните и најстари светски филмски фестивали – Московскиот меѓународен филмски фестивал. Филмот е во ...

Повеќе »

Вечерно дружење со омилената серија и омилените солени мафини!

Има ли подобро нешто од вечер поминатa во домашен амбиент со нов филм или нова епизода од омилената серија?! Ако немате листа со филмски наслови што ја дополнувате со препораки од пријателите, би можеле да ви го олесниме изборот со ...

Повеќе »

Започнува проектот „Сите сити“ нов систем за донирање на вишокот храна                                                          

Според податоците на Државниот завод за статистика 453 илјади луѓе во земјава живеат во сиромаштија, и не можат да си ги дозволат сите оброци на ден, со месечни приходи помалку од 6.500 денари. Семејствата со три и повеќе деца се ...

Повеќе »

Stradivarius има супер миди-сукњи за секоја пригода

Сукњите со миди должина се практични зашто во зависност од модната комбинација може да ги носиме за различни пригоди. За работното место ги комбинираме со кошула, за кежуал излегувања со маичка или блуза и секако со патики, а за вечерни ...

Повеќе »

Листа на желби: Бел фустан со дупчиња од MANGO

Уште едно хит модно парче од шпанската модна марка MANGO ни го привлече вниманието. Белите фустанчиња се најомиленото парче од гардероберот за потоплите денови, зашто се едноставни за носење и лесни за комбинирање, а во нив секогаш изгледаме свежо. Освен што ...

Повеќе »

Колку калории може да потрошите со планинарење

Планинарењето е еден од најдобрите аеробни тренинзи. Иако планинарењето физички не изморува и исцрпува, тоа истовремено го полни нашето тело со енергија. Одењето во планина ни носи спокојство, опуштање и спојување со природата. Секако, планинарењето позитивно влијае на здравјето – ...

Повеќе »

Памела Андерсон е неверојатно секси на 51-годишна возраст (ФОТОСЕСИЈА)

На својата 51-годишна возраст, глумицата Памела Андерсон изгледа неверојатно секси! Глумицата Памела Андерсон  позира за насловната страница и едиторијалот на списанието Intimately Magazine. Пред објективот на Кармело Редондо, русокосата секс-бомба носи различни креации со трендовски полка точки, враќајќи не во ...

Повеќе »

Неделен хороскоп: Топ знаци на неделата Вага и Овен

Што ни подготвија ѕвездите за претстојната недела, од денес (23.април) до недела (29.април) 2018, прочитајте во неделниот хороскоп. Овен -Дали сте подготвени за убава промена во сентименталното поле? Почнувајќи од вторник, Венера ќе биде многу поволна за вашиот знак … ...

Повеќе »

И &Other Stories лансираше колекција на костими за капење

Се повеќе „хај-стрит“ модни марки се одлучија оваа година за проширување на своите пролетни/летни колекции со линии на костими за капење. Меѓу нив се и & Other Stories кои понудија многу интересни едноделни и дводелни модели. Излезе новиот тренд-водич на &Other ...

Повеќе »