Дневни архиви: 24/04/2018

5 неодоливи модни парчиња од MANGO во жолта боја

Следејќи ги пролетните колекции на популарните модни марки, јасно е дека две бои доминираат за сезоната пролет/лето 2018. Зелената и жолтата. А, како растат температурите, ќе расте и популарноста на жолтата боја! Оваа пролет е во знакот на најубавите бои ...

Повеќе »

Превентивни прегледи единствено со Семејно приватно здравствено осигурување на Еуролинк

Врвна грижа за здравјето на семејствата Почнувајќи од денес, на сите клиенти кои ќе го одберат семејното приватно здравствено осигурување на Еуролинк или ќе го обноват својот договор,  Еуролинк во рамки на полисата им нуди и користење на сите превентивни ...

Повеќе »

Кејт Аптон ја рекламира новата колекција на костими за капење од Yamamay (ФОТО+ВИДЕО)

Супермоделот Кејт Аптон позира за рекламната кампања на новата колекција на костими за капење од италијанската марка Yamamay. Новата колекција на костими за капење за сезоната пролет/лето 2018 е насловена Sculpt и ни носи елегантни едноделни и дводелни костими за ...

Повеќе »

4 модели на чевли со висока потпетица од популарните модни марки

Би носеле ли чевли во трендовска зелена боја? Четири убави модели на чевли во зелена боја најдовме во понудата на пролетните колекции на популарните модни марки. Овие чевли со висока потпетица ќе ја подигнат секоја модна комбинација. Всушност, тие најдобро ...

Повеќе »

Уште едно хит модно парче од ZARA

Едноставниот, но ефектен бел топ од Зара може да ни се најде во секоја пригода. Интересен е со трендовските дупчиња и екстремно длабокото деколте, како и рез на грбот, а црните машни на рамената допочнително го красат. А бидејќи бојата ...

Повеќе »

Кармен Педару облечена во BOSS позира за српското издание на Harper’s Bazaar

Популарната манекенка од Естонија, Кармен Педару, се појавува на дури три насловни страници за мајското издание на Harper’s Bazaar Србија. Пред објективот на Ендрју Ји, 27-годишната убавица позира во модни парчиња од новата колекција на германската модна марка Хуго Бос. Погледнете ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон позираше со бебето во речиси ист фустан како принцезата Дајана

Само десетина часа по породувањето, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам го покажаа нивното трето дете, позирајќи пред болницата „Сент Мери“во Лондон. На машкото бебенце сеуште не му се знае името, а се родило тешко 3,8 килограми. Интересно е што Мидлтон ...

Повеќе »

5 модели на сандали од новата колекција на Massimo Dutti

Massimo Dutti и оваа година лансираше сандали во карактеристичниот стил на оваа модна марка – елегантни и трендовски. 5 модели на сандали од новата колекција на Massimo Dutti ни го привлекоа вниманието. Сите, поради практичната потпетица, се пригодни за носење и ...

Повеќе »