Дневни архиви: 25/04/2018

Уникатни, мангупски и за секој ден! Нова колекција Friday маици на Friday Shop

Неодамна започна со работа првата и единствена онлајн продавница наменета за мажи – Friday Shop. Може да се нарачаат многу производи посветени на машката мода, стил, нега и живот, а отсега е достапна и нова колекција на Friday маици – ...

Повеќе »

За свечени пригоди одбираме од „Кадора“: Креации од брокат –ткаенина со екстравагантен вез

Прекрасни креации од ткаенина брокат со екстравагантни везови се достапни во продажба во модното студио „Кадора“ кое се наоѓа зад зградата на Сојузот на синдикати на Македонија. Секако, за свечени пригода може да нарачате креација по ваша мера.  „Ние во Кадора ...

Повеќе »

Колекција Celia: Новите модни парчиња се нетипични за досегашната работа на Росица Мршиќ

Дизајнерката Росица Мршиќ ја претстави најновата колекција наречена „Celia“ вчеравечер во Центарот за дизајн и иновации „Јавна соба“, во организација на Моден викенд Скопје. Модните креации кои се инспирирани од портретите на Силија Биртвел насликани од познатиот англиски уметник Дејвид ...

Повеќе »

Избела Роселини открива како и на 65 години може да се изгледа совршено

На 65-годишна возраст, глумицата Изабела Роселини, стана заштитно лице на козметичката куќа Lancôme, а сега и открива како може да се сочува убавината и во зрелата возраст. Изабела Роселини беше заштитно лице на Lancôme во далечната 1982 година, а сега повторно се ...

Повеќе »

Новите Superstar на Adidas никогаш не биле толку супер!

Култниот модел на патики од Адидас, Суперстар, и во оваа сезона е „маст хев“, а сега ни стигнуваат во најдобро можно издание до сега. Легендарните бели женски патики освојуваат со комбинацијата на спортски стил и урбана улична мода, но овојпат ...

Повеќе »

Еве кои правила ќе мора да ги следи Меган Маркл на својата свадба

Како што се наближува свадбата на принцот Хари и глумицата Меган Маркл, закажана за 19-ти мај, станува се појасно дека идната принцеза на денот на венчавката ќе мора да следи цела листа на правила кои ја означуваат традицијата на кралското ...

Повеќе »