Дневни архиви: 26/04/2018

Несекојдневно и уникатно фитнес искуство: ANTIGRAVITY FITNESS програма со Маја Талевска

Во согласност со светските стандарди Body Concept продолжува неуморно да ги следи актуелните хит програми. Една од нив е ANTIGRAVITY FITNESS програмата предводена од долгогодишниот пилатес инструктор Маја Талевска која воедно е и прв лиценциран Antigravity инструктор во Македонија. Програмата ...

Повеќе »

Погледнете што ни носи Mango за ова лето (ВИДЕО)

Шпанската модна марка Mango веќе не подготви за модерно лето со новата колекција презентирана преку кампањата High Summer 2018. Фотосесијата и видеото се снимени во Мајорка, Шпанија, а пред објективот позираат четири заводливи убавици. За летната сезона Манго нуди и костими ...

Повеќе »

Како беа облечени моделите на роденденската забава на Џиџи Хадид

Топ моделот Џиџи Хадид наполни 23 години и со многу стил го прослави својот роденден во Њујорк. Славеничката беше облечена во блескав, секси „златен“ фустан од Версаче, со мини должина, додека нејзината сестра Бела Хадид, носеше тесен, миди фустан со ...

Повеќе »

Сара Џесика Паркер лансираше невестинска колекција

Глумицата која стана дизајнерка, Сара Џесика Паркер, со здружени сили со GILT, лансираше ексклузивна невестинка колекција. Линијата SJP by Sarah Jessica Parker нуди 10 необични дизајни на венчаници за модерни девојки. Моделите се разновидни – од боди со панталони до ...

Повеќе »

Изглед на денот: Скарлет Јохансон во металик фустан од Ердем

На црвениот тепих на премиерата на филмот „Одмазници – Војна на бесконечноста“, глумицата Скарлет Јохансон го привлече вниманието појавувајќи се за првпат во друштво со своето ново момче, Колин Џост. Јохансон беше впечатлива и со модниот избор за оваа вечер ...

Повеќе »