Дневни архиви: 02/05/2018

Најдобриот совет: Што да јадете во неделата пред големата маратонска трка?!

 Natura ве води низ правилната исхрана пред маратонот. Следете ги советите и не одбегнувајте ги правилата. „Што е најдобро да јадам во текот на неделата пред маратонот?! А што да јадам утрото пред трката?!“ Прашањата за тоа што да се ...

Повеќе »

Што се случува во организмот во текот на липосукциската диета?

Дебелината е всушност болест на претерано насобирање на масти и не зависи од прекумерно јадење, ниту од премала физичка активност, туку од нерамнотежа во хормоналното регулирање на масното ткиво и метаболизмот на мастите. Синтезата и таложењето на масти го надминуваат ...

Повеќе »

Пробајте го парот од соништата: Тиквички со моцарела и гауда

Тиквичките со два вида на сирење се подготвуваат брзо и лесно, а репете веднаш ќе посакате! Од намирници потербни ви се – 3 поголеми тиквички, 1 лажица маслиново масло, 150 грама Гауда, половина филџан лебни трошки, 120 грама моцарела, 1 филџан ...

Повеќе »

20 женствени модни изгледи од летната колекција на MANGO

  Преубави модни парчиња наоѓаме во летната колекција на MANGO. Едноставно не можеме да се одлучиме кое модно парче повеќе ни се допаѓа, а кое мора да го имаме. Шпанската модна марка MANGO очигледно работи со полна пареа за да одговори на ...

Повеќе »

10 модни комбинации од Massimo Dutti за потоплите денови

Повисоките температури бараат полежерна гардероба од пријатни материјали. Модната марка Massimo Dutti пак, го форсира ленот, како материјал кој е најпригоден за пролетните/летните денови. Дека ленот не мора да биде во карактеристичната бела боја, гледаме во новата колекција на Massimo Dutti ...

Повеќе »

Прва македонска Cloud апликација – Novobox

Novobox претставува чувар на вашите моменти Kомпанијата Нови Системи од неодамна ја претстави апликацијата Novobox Cloud на домашниот пазар. Се работи за прва и единствена апликација од ваков тип кај нас, преку која корисниците можат да складираат и да пристапуваат ...

Повеќе »

Концертна промоција на групата Кабадајас во „Станица 26“

Вечерва, со почеток во 21 часот, во ноќниот клуб Станица 26, концертна промоција на најновиот албум ќе има бендот „Кабадајас“. Албумот со наслов „Од понеделник“ го издаде концертната агенција и продукција „3Гонга“. Групата „Кабадајас“ ја сочинуваат тројца музичари Зоран Костадиновски ...

Повеќе »

Глумицата Дијана Кругер ја претставува новата колекција на H&M

41-годишната глумица Дијана Кругер позира за каталогот на H&M, претставувајќи ги новите модни парчиња од колекцијата дизајнирана за лето 2018. Позната по софистицираниот стил кој го покажува на црвените ќилими, како и во приватниот живот, русокосата убавица Дијана Кругер се здружи ...

Повеќе »