Дневни архиви: 03/05/2018

Веро отвора нов маркет во населбата Карпош 3 во Скопје

Компанијата „Веропулос“ во сабота свечено ќе го отвори својот 12. Веро маркет во земјава лоциран во скопската населба Карпош 3. Големото отворање ќе се одбележи со многу изненадувања за децата и возрасните, попусти на различни производи, промотивни акции и дополнителен ...

Повеќе »

Шанина Шаик, моделот на Викторија сикрет, се омажи

Минатиот викенд се случи уште една свадба на познат модел. Станува збор за манекенката од Викторија сикрет, Шанина Шаик, која се омажи за Ди-џеј Ракус, со кого била во вркса подолго време. Свадбата се одржала на Бахамите, поточно на островот ...

Повеќе »

Македонија со учесник на Меѓународната менторска програма за жени лидери во САД

Генералната директорка на Семос Едукација, г-ѓа Валентина Тасева е првата жена од Македонија која ќе учествува на едномесечната меѓународна програма во САД, партнерство помеѓу Стејт департментот на САД, Fortune Most Powerful Women и Vital Voices. Едномесечната меѓународна програма која повеќе ...

Повеќе »

Мајли Сајрус дизајнираше патики за Converse

Пејачката Мајли Сајрус се здружи со Конверс за да понудат забавна колекција на патики. Во оваа соработка, Сајрус се појавува и како дизајнер и како модел во кампњата. Во новата колекција на Converse, поп ѕвездата внесе комбинација на кантри и панк ...

Повеќе »

Секси фотосесија: Алесандра Амброзио позира за колекцијата на костими за капење од LASCANA

Популарната германка марка за долна облека и костими за капење, LASCANA, ја претстави новата колекција за пролет/лето 2018. Главно лице во кампањата е топ моделот Алесандра Амброзио. 37-годишната убавица од Бразил, и мајка на две деца, го покажа своето прекрасно ...

Повеќе »