Дневни архиви: 07/05/2018

Неделен хороскоп: Топ знаци на неделата – Бик и Водолија

Што ни подготвија ѕвездите за периодот од понеделник (7.5.2018) до недела (13.5.2018) прочитајте во неделниот хороскоп. Овен – Oва е последната недела во која планетата Меркур ќе остане во вашиот знак: затоа не одложувајте ништо и искористете ја ситуацијата за ...

Повеќе »

Нов хит од MANGO: Белиот фустан на преклоп по кој „збудале“ Инстаграм

MANGO има нов бестеселер. Станува збор за бел макси фустан на преклоп, од новата колекција Committed. Целата колекција Committed многу брзо ги освои модните „инсајдерки“, но сепак, белиот секси фустан предводи според интересот на купувачите. Лелеавиот макси фустан со кратки ракави ...

Повеќе »

Елена Лука креираше артистична линија насловена „Back2Black”

Оваа година македонскиот моден бренд Елена Лука го прославува својот 10-годишен јубилеј, како сублимат на една исклучително значајна приказна за македонската модна сцена. Со својот авангарден и артистичен пристап кон модниот дизајн, Елена Лука постави високи стандарди што за домашната ...

Повеќе »

Што е вистинската дефиниција за убавина?

Убавината се менувала низ времето и историјата, моделирана од различните култури и перцепции на светот. Убавината е опишана и прикажана преку слики и концепти кои се врежани засекогаш во нашите умови. Убавината е дефинирана на толку многу начини, а сепак ...

Повеќе »

Гости сте на свадба или прослава? &Other Stories може да ве облече

Новиот моден водич на марката &Other Stories е сконцентриран на модните избори за прослави и свадби кои се чести во летниот период. Шведската модна марка во колекцијата нуди лелеави мини фустанчиња во силни бои, чипкасти модни стилови и свечени комбинезонки. Од ...

Повеќе »

Во летната колекција од ZARA доминираат фустаните

Моделот во подем Хиандра Мартинез отпатува во пустина во Калифорнија за новата рекламна кампања на Зара. Новиот тренд-водич од шпанската модна марка Зара е насловен Color Canyon и во него се претставени новите модни парчиња од летната колекција. Фокусот на ...

Повеќе »

Летна промоција на Dreadpen: Нова колекција на маички, стикери и DreadNotes

По бројните дизајнерски проекти со кои остави значаен печат врз животот на младите урбани луѓе, познатиот дизајнер и креативец Dreadpen и оваа сезона ја отвора со нов проект – лимитирана летна колекцијата на маички, стикери и Dread Notes. Секојдневието, идентитетот, ...

Повеќе »