Дневни архиви: 08/05/2018

Винаријата Езимит во поддршка на 46-то издание на Мајски оперски вечери

Винаријата Езимит најави поддршка на 46то издание на Мајски оперски вечери. Под мотото „Го славиме Пучини“ Македонската опера и балет ќе ја одбележи 160 годишнината од раѓањето на големиот италијански композитор – Џакомо Пучини. Оваа година, официјално, Винаријата Езимит се ...

Повеќе »

Што носеа топ моделите на Мет Гала (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Лили Олдриџ и Роси Хантингтон Вајтли

Првиот понеделник во мај е резервиран за настанот Мет Гала, на кој освен познатите глумци и пејачи, годинава зедоа учество и голем број на топ модели. Креациите на моделите беа умерени, најчесто ја нагласуваа силуетата, но без претерувања во детаљите. ...

Повеќе »

Најреномираниот светски вински магазин „Wine advocate“ со највисоки оценки за три вина на винаријата „Стоби“

Три вина на винаријата „Стоби“ добија многу високи оценки од еден од највлијателните вински критичари во светот, Марк Скваерс, во рецензиите кои ги објави еминентниот вински магазин „Wine Advocate“ на најреномираниот светски вински критичар Роберт Паркер. Највисоки оценки доби виното ...

Повеќе »

Ријана се облече за Мет Гала како секси папа – креација на Маргиела

Пејачката Ријана со изборот на облека го привлече вниманието на црвениот тепих на Мет Гала. Инспирирана од темата „Модата и католичката имагинација“, Ријана се појави во креација на модната марка Мезон Маргиела, додека нејзината облека оставаше порака дека папата може ...

Повеќе »

Сара Џесика Паркер со креација инспирирана од католичките катедрали

Глумицата Сара Џесика Паркер секогаш покажува оригинални изгледи на црвените теписи. На годинашниот моден, хуманитарен настан Мет Гала, организиран во Метрополитан Музејот во Њујорк во соработка со американскиот Вог, глумицата се појави во креација инспирирана од внатрешноста на католичките катедрали, ...

Повеќе »

Топ 10 кошули од Zara со точки, пруги и цветови

Со новата колекција Зара ни носи кошули од пријатни материјали и со трендовски принтови. Доминираат кошулите со шарени цветови, со трендовските точки и со пруги. Женствените кошули со различни кореви и должина лесно се комбинираат и со сукња, панталони или ...

Повеќе »

Мет Гала 2018: Највпечатливите креации на црвениот тепих (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Настанот „Met Gala“ се случува еднаш во годината во њујоршкиот Метрополитан музеј, а ѕвездите секогаш имаат зададена тема според која треба да ја изберат тоалетата. Годинешната тема на овој значаен моден настан кој се организира во соработка со списанието Вог, ...

Повеќе »

Какви правила важат за ѕвездите за настанот „Мет Гала“

Настанот „Мет Гала“ отскокнува од другите важни настани на кои се доделуваат различни награди на ѕвездите. Прво, се разликува во правилата на облекување, изборот на гардеробата за црвениот тепих (која е на зададена тема), цената за учество е повисока, и ...

Повеќе »