Дневни архиви: 09/05/2018

„Моја скопска приказна“ изложи 160 фотографии, најдобрите три наградени

Синоќа во Музеј на современа уметност беа изложени фотографиите од натпреварот „Моја скопска приказна“ и најдобрите три, што на најсликовит начин преку автентични фасади ја раскажуваат приказната за Скопје, беа наградени. За најдобра скопска приказна прикажана во пет фотографии беше ...

Повеќе »

Дотерани на плажа со летната колекција од Bershka

Од точкастасти и пругасти костими за капење, до мачкасти очила за сонце, ведри маички и плетени торби, Бершка има повеќе бестселери за лето 2018. Ако веќе планирате како да се облечете за плажа,„фрлете“ поглед на новата колекција од модната марка ...

Повеќе »

10 фустанчиња со копчиња од Mango и од Zara за топлите денови

За ова лето модерни се фустанчињата кои како впечатлив детаљ ги имаат предните копчиња. Вакви фустанчиња најдовме во летните колекции на Манго и на Зара. Најчесто се дизјанирани од ленени материјали, а со тоа се совршени за повисоките температури од ...

Повеќе »

Креациите од H&M на црвениот тепих на Мет Гала

Шведскиот моден гигант Х&М дизајнираше повеќе креации кои ги носеа неколку познати глумици. топ модели и модни инфлуенсери на годинешната Мет Гала. На хуманитарната забава која се одржа во Метрополитан музејот во Њујорк, брони ѕвезди носеа модели од Х&М. Меѓу ...

Повеќе »