Дневни архиви: 11/05/2018

Тренд на неделата: Чевли со змијски принт од Geox

Актуелниот змијски принт го најдовме во најубаво издание во колекцијата пролет/лето 2018 од Geox. Кожените салонките на високи потпетици се совршени за елегантни модни решенија и свечени пригоди. Секако, некој ќе ги носат храбро и со слим-фит фармерки, за вечерни излегувања, ...

Повеќе »

Првиот  хотел „Меркур“ во Македонија отворен во Тетово

Орбис Хотел Груп го претстави најновиот хотелски бренд за првпат во Македонија Синоќа во центарот на Тетово во присуство на високи државни функционери и амбасадори се отвори првиот хотел „Меркур“ во Македонија кој е интернационално познат бренд на AccorHotels Групацијата, ...

Повеќе »

Replay има жешки модни парчиња за летниот градски асфалт

Новата колекција на Replay излобилува со секси модни парчиња, совршени за жешкиот афсалт, но и за на плажа. Новите модни концепти имаат складен дизајн и го носат духот на брендот. Акцентот е на тексасот и на војничките материјали. Особено се впечатливи ...

Повеќе »

Најбрз сладолед од јаготки

Познатиот готвач Џејми Оливер го споделува рецептот за вкусен домашен сладолед кој се подготвува во неколку чекори. Нека не ве збуни пијалакот кој славниот готвач го употребува во оваа видео-презентаација (Pimm’s), кај нас тешко ќе го најдете, но не се ...

Повеќе »

Гранд кафе ги наградува верните потрошувачи

 Пријателство, гостопримство и љубов е формулата за сигурна добивка со Гранд Кафе Времето поминато со најблиските е највредно за нас, бидејќи тоа време е исполнето со чувства што почиваат на вистински вредности. Пријателство, гостопримство и љубов, вредности насликани на нови ...

Повеќе »

Се што се знае до сега за венчаницата на Меган Маркл

Од гласини каква венчаница Меган Маркл ќе носи на свадбата со принцот Хари, до венчаницата која ја носеше на својата прва свадба, еве што за сега се знае. Венчаницата на Меган е готова! Според извештаите, венчаницата на Меган е завршена, ...

Повеќе »

Декорирајте го вашиот дом без да го испразните паричникот

Ако го сакате својот дом, најдобар начин да го покажете тоа е да го декорирате во свој личен стил. Притоа, со додавање мали нешта ќе заштедите пари и истовремено ќе го претворите домот во ваша палата од соништата. Започнете од ...

Повеќе »

Топ моделот Миранда Кер роди момченце

Поранешниот ангел на Викторија сикрет, Миранд Кер, го роди своето второ дете, момченце. Таа и нејзиниот сопруг Еван Спигел, ко-сопственик на Интернет мрежата Снепчет, се одлучија за името Харт Спигел, според името на дедото на сопругот. Моделот има уште едно ...

Повеќе »

Топ моделите на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал

Меѓу големите холивудски ѕвезди, на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал, се појавија и топ моделите во креации од прочуените луксузни модни куќи. Особено внимание привлече Русинката Ирина Шаик со црвената креација од Версаче. Бела Хадид пак, требаше да го ...

Повеќе »

Изглед на денот: Пенелоп Круз во црн, секси фустан со чипка

44-годишната глумица се појави на црвениот тепих на Канскиот филсмки фестивал на промоцијата на психолошкиот трилер на шпански јазик „Everybody Knows“. Вниманието го привлече со тесниот, свилен, црн фустан украсен со тантела. Додека на отворањето на фестивалот глумицата носеше црна ...

Повеќе »