Дневни архиви: 12/05/2018

Денес и утре многу забава и интеракција за најмалите на „Деновите на финансиската писменост“

Денес и утре, со почеток од 12 часот па сѐ до 20 часот на платото пред Скопје Сити Мол на Деновите на финансиската писменост ќе се одржат доста интерактивни игри за најмалите, но и за возрасните сѐ со цел зголемување ...

Повеќе »

Најнеочекуваната боја на очила за сонце е апсолутен хит за лето 2018

Ако очилата за сонце се едни од вашите омилени модни додатоци, тогаш добро е да знаете дека пред вас е едно забавно (и фанки) лето, што се однесува до очилата за сонце. Од микро рамки до рамки во стилот на 90-те ...

Повеќе »

4 трендовски сукњи од MANGO и едни многу фраерски ссандали

Шпанската модна Mango во летната колекција ни нуди повеќе трендовски сукњи, но овие четири модели „од прва“ ни легнаа на срце. Сите се во духот на трендовите за лето 2018, со едноставни кроеви, но оригинални решенија кога е во прашање ...

Повеќе »

Топ 6 модели на летни сандали од Zara

Во летната колекција Zara ни нуди повеќе модели на сандали со никса или висока потпетица, кои се одлични за потоплите денови. Диминираат сандалите од метализирана кожа, сатен или плиш, а сите разубавени со трендовски детаљи. Боите се впечатливи – разиграни ...

Повеќе »

Црвен тепих на Канскиот филмски фестивал: Фокус на накитот

Познато е дека црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал претставува и едно своевидно дефиле на скапоцен накит. Ѕвездите кои го носат овој накит, обично склучуваат договори со луксузните марки за накит, и го „изнајмуваат“ накитот на неколку дена. Ползата е ...

Повеќе »