Дневни архиви: 16/05/2018

8 чифта бели чевли од Mango, Zara и H&M

По уренкот на лускузните модни брендови, популарните „хај стрит“ модни марки во своите летни колекции понудија неколку модели на бели чевли и сандали. Белите чевли инспирирани од стилот на 80-те години се вратија на модната сцена, па навикнете се да ...

Повеќе »

Топ 10 фустани во впечатливи бои од MANGO

Подготевни сте за летната сезона? Манго нуди трендовски фустанчиња во живи и маркантни нијанси, кои не само што ќе ви го разубават денот туку и ќе посакате повеќе од нив во сопствениот гардеробер. Од лесни материјали, со симетрични или асиметрични ...

Повеќе »

Започна вториот циклус на бесплатни обуки за напредни ИТ вештини за невработени лица

Започна вториот циклус на бесплатни обуки за јава програмери и софтвер тестери, едни од најбараните профили на пазарот на трудот во ИТ индустријата. На проектот организиран од Агенција за вработување на Република Македонија во соработка со Семос Едукација како спроведувач ...

Повеќе »

Виталиа создава здрави навики за исхрана кај децата од рана школска возраст

Компанијата за здрава храна Виталиа во рамките на својот успешен проект „5-ка за здрава храна”, веќе 6 години врши едукација на најмладите за важноста на правилната исхрана. Овој пат ја продолжи својата мисија во основното училиште “Браќа Миладиновци” во Скопје. ...

Повеќе »

Изглед на денот: Блејк Лајвли во елегантна креација од Брендон Максвел

Само една недела по нејзиниот впечатлив настап на Мет гала, облечена во креација на Ателје Версаче, Блејк Лајвли повторно го освои вниманието, кога се појави на црвениот тепих, овојпат како поддршка на нејзиниот сопруг, Рајан Рејнолдс, на премиерата на неговиот ...

Повеќе »

Таткото на Меган Маркл се жали на срцев удар, ни полу-сетрата и братот нема да дојдат на свадбата!

Последните денови пред свадбата на Меган Маркл, иако требаше да бидат исполнети со детаљи околу организацијата на големиот ден, наместо тоа, Меган се занимава со неочекувана семејна драма. Прво, нејзиниот татко, Томас Маркл, требаше да ја придружува невестата, односно, ќеркаси, на ...

Повеќе »

Missguided во новата кампања ја слави различноста на несовршената кожа

Британската модна марка Missguided повторо се покажа како револуционерна кога станува збор за рекламните кампањи. Missguided ги покажа различностите преку кожата со нивната кампања #InYourOwnSkin. За рекламата позираат шест различни жени со различни состојби на кожата – од псоријаза до албинизам.  ...

Повеќе »

За да не се лизне: Кристен Стјуард боса зачекори на црвениот тепих во Кан

Црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал оваа година беше исполнет со смели фустани, дизајни со геометриски кроеви и креации како од бајка, но една актерка особено привлече внимание со својот моден избор. Кристен Стјуарт ги соблече чевлите на црвениот килим ...

Повеќе »