Дневни архиви: 19/05/2018

Поглед на вториот невестински фустан на Меган Маркл

Меган Маркл и нејзиниот сопруг, принцот Хари, откако го напуштија замокот Виндзор, се упатија на вечера во Фрогмор Хаус, на забава хостирана од принцот Чарлс и Камила Паркер Боулс. По денот поминат во формалност и традиција, двојката беше јасно возбудена и ...

Повеќе »

Обетките и нараквицата кои ги носеше Меган Маркл се достапни во продажба во Картие

Меган Мркл за својата венчавка одбра елегантна, класична и минималистичка венчаница од Живанши, но таа сепак одлучи да додаде сериозен, блескав накит за да го нагласи свечениот изглед. Маркл избра да носи обетки од познатата марка „Картие“. Обетките беа совршени ...

Повеќе »

Фустанот на Меган Маркл беше различен од предвидувањата

Во месеците пред свадбата на принцот Хари и Меган Маркл, растеше љубопитството за тоа каков ќе биде невестинскиот фустан на Меган Маркл? Денес, видовме – венчаницата беше различна од оние кои беа предвидувани или очекувани. Меган Маркл носеше едноставна венчаница ...

Повеќе »