Дневни архиви: 23/05/2018

Хит сандали од Desigual во кои се собрани повеќе летни трендови

Модната марка Desigual воодушевува со летната понуда на гардероба, чанти, ремени и…сандали! Овојпат предност им даваме на ултрамодерните сандали во кои препознавме повеќе летни трендови – тексас, нитни, вез, висока дебела потпетица и платформа. И кој би можел да им одолее? ...

Повеќе »

Листа на желби: Златните салонки од Zara

Златната сончева нијанса се враќа во мода неколку летни сезони последователно. Не е изненадувачки што чевли во златна најанса наоѓаме во повеќето летни колекции од популарните „хај стрит“ модни марки, а привлечен модел најдовме во новата колекција на Зара. Чевлите ...

Повеќе »

Топ 8 жолти модни парчиња од новата колекција на Massimo Dutti

Најпопуларната боја за летната сезона 2018 е жолтата. За популарноста на жолтата боја говори и модниот избор на Амал Клуни која се појави во жолта комбинација за свадбата на принцот Хари и Меган Маркл. Следејќи ги модните трендови, и популарната ...

Повеќе »

Мишел и Барак Обама ќе продуцираат филмови за Нетфликс

Мишел и Барак Обама ќе станат продуценти на филмови и тв серија за Нетфликс. Поранешниот претседател на САД и Нетфликс потпишаа продукциски договор, а веста беше објавена и на официјалната твитер страница на Нетфликс. „Претседателот Барак Обама и Мишел Обама ...

Повеќе »

Македонски бренд Schuster го отвори својот прв продажен салон на рачно изработени чевли

Познатиот традиционален 133-годишен македонски бренд Schuster, вчеравечер, го отвори својот прв продажен салон на рачно изработени чевли во Скопје. На свеченото отворање на продажниот салон на овој шестгенерациски традиционален бренд за чевли присуствуваа многу гости. Чевлите на Schuster, досега, се ...

Повеќе »

Ентони Хопкинс: „Ладен сум“кон мојата ќерка, не ми е гајле за семејните односи!

  Зборовите на познатиот глумец Ентони Хопкинс, во однос на релацијата со неговата ќерка – единица, Абигејл Харисон, ја разбрануваа јавноста. Оскаровецот Хопкинс (79) веќе две децении не зборува со ќеркаси, која исто така е глумица, но која го променила ...

Повеќе »

Модниот избор на Меган Маркл на првото појавување како сопруга на принц Хари

Војводата и војвотката од Сасекс се вратија на работа само неколку дена по нивната свадба, која се случина 19 мај. Парот присуствуваше на забава организирана во чест на  70-тиот роденден на принцот Чарлс. Ова беше и првиот официјален кралски настан ...

Повеќе »

Заразната насмевка на Меган Маркл на роденденот на принц Чарлс (ВИДЕО)

Вчера, војводата и војвотката од Сасекс го направија своето прво официјално појавување како брачна двојка на прославата на 70-от роденден на принцот Чарлс во Бакингемската палата во Лондон. Настанот имаше многу незаборавни моменти, но и еден многу смешен момент. Имено, ...

Повеќе »