Дневни архиви: 31/05/2018

Викторија Лоба во тренди #SF костим за капење ужива во Грција

Нашата позната пејачка Викторија Лоба на својот Инстаграм профил постираше како ужива во тренди #SF костим за капење во Грција. Костимот за капење и прилега на нејзиното тело во разни бои, шарени триголници и црвени бикини со врвки од брендот #SF на ...

Повеќе »

NIKE дизајнира специјална тениска облека за Серена Вилијамс по тешкото породување

Црната пантерка се враќа на терен по породувањето. Облечена во спортска опрема дизајнирана од високо-тешнолошка ткаенина, таа ја посветува победата на сите мајки кои имале проблеми со раѓањето и воопшто на сите жени кои мораа да се опорават од тешки ...

Повеќе »

Доналд Трамп постираше фотографија со Ким Кардашијан во овалната соба

Претседателот на САД, Доналд Трамп, потврди дека се сретнал со Ким Кардашијан за време на нејзината посета на Белата куќа. Тој постираше твит со фотографија, во друштво на „реалити“ ѕвездата, во овалната канцелрија и напиша „одличен состанок со Ким Кардашијан ...

Повеќе »

Доктор Валентина Крстеска објаснува: Како до трајна загуба на вишокот на килограми

„Неинвазивната липосукција е диетотераписки третман наменет за редукција на телесната тежина и за корекција на одредени нарушувања на метаболизмот поради унапредување и запазување на здравјето. Тоа е иновативен фармаколошки метод за слабеење, кој дејствува врз активацијата на метаболизмот на мастите, ...

Повеќе »

Листа на желби: Трендовски точкасти сандали од Bershka на висока потпетица

Популарните точки ова лето не се резервирани само за кошулите, сукњите и фустаните. Во понудата на популарните модни марки може да се најдат и костими за капење во точки, како и сандали со точки. За шармот на биде уште поголем, ...

Повеќе »

Црни фустанчиња од MANGO за долго топло лето

Едноставен, елегантен и неверојатно сестран, црниот фустан создава истовремено децентен и ефектен изглед, а новата сезона му носи бројни нови лица во преубави летни модели. Во летната колекција на Манго, вакви фустанчиња ќе најдете во повеќе варијантни – од класични ...

Повеќе »

ОФФест 2018: Шареноликост и фузија од музички правци, култури и традиции

Седумнаесеттото издание на ОФФест ќе се одржи од 31 мај до 5 јуни. Десет концерти, во пет фестивалски денови на 3 локации (МКЦ, МОБ и Клуб Епицентар). Како и секогаш, ОФФест ги носи најдобрите и актуелни имиња, претставници на т.н ...

Повеќе »

4 хороскопски знаци кои ќе блескаат од љубов во јуни

Кои хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во љубовта во летниот месец јуни. Проверете во хороскопот. Близнаци Не само што јуни е ваш роденденски месец, туку е и вашиот епски месец за романса. Па, драги Близнаци,подгответе се за сериозно- возбудливото ...

Повеќе »

Цветна модна линија од &Other Stories

Модната марка &Other Stories ги здружи креативните сили со британската лајфстајл марка House of Hackney за да ланисираат нова шик колекција. Колекцијата вклучува облека, чевли и модни додатоци со нагласен, флорален принт. Во палетата на бои доминираат сината, портокаловата, жолтата и зелената. ...

Повеќе »

Македонската компанија за здрава храна Виталиа на Меѓународниот Трговски Саем во Амстердам

Македонската компанија за производство на здрава храна – Виталиа учествува на меѓународниот Трговски Саем “World of Private Label” во Амстердам. Компанија на својот изложбен простор на љубителите на здравата исхрана од целиот свет им ги понуди своите производи од автентично ...

Повеќе »