Дневни архиви: 01/06/2018

Тренд на неделата: Комбинезон и топ од MANGO

Барате исклучително модно парче од пријатен материјал и со впечатлив дизајн? Во летната колекција на MANGO, две модни парчиња ни привлекоа особено внимание – комбинезонот и топ-от, и двата со впечатлив принт во трендовска жолто-портокалова нијанса. За шопинг можноста да ...

Повеќе »

#PARFOISТРАГАЧИПОСОНЦЕТО: Новата колекција од PARFOIS е достапна во продажба!

Летото е на прагот, а со тоа сè попривлечна станува идејата деновите да ги минуваме на сонце. Имајќи го ова в предвид, тимот на Parfois дизајнираше колекција со која летните денови стануваат уште повозбудливи. Сламени визори и чанти, туники од ...

Повеќе »

Morion – затоа што секоја дама заслужува безвременски, уникатен и драгоцен подарок

Во периодот исполнет со свечености, одберете подарок за каков што секоја дама сонува. Накитот на Morion е идеалниот избор доколку се двоумите каков подарок да одберете. Богатата украинска традиција, природните скапоцени камења и новите технологии за производство на накит прават ...

Повеќе »

5 летни деловни изгледи од Massimo Dutti

Во летната колекција, модната марка Massimo Dutti ни нуди оригинални решенија за деловен изглед. Фокусот е на некласичната деловна гардероба, која отскокнува од „сивилото“ на работните канцеларии со впечатливите бои, модерните кроеви и елегантните модели. Пет деловни модни комбинации особено ...

Повеќе »

Причината има смисла: Меган Маркл и принцот Хари враќаат свадбени подароци вредни 9 милиони долари

Принцот Хари и Меган Маркл, враќаат 9,3 милиони долари во свадбени подароци, бидејќи вработените во Палатата сакаат да ги спречат компаниите да ги користат младоженците за маркетинг на своите брендови. Ова е дел од вообичаениот протокол на кралското семејство. Правилата ...

Повеќе »