Дневни архиви: 02/06/2018

Најдобар менаџер за човечки ресурси за 2017 е Елизабета Мирчевска од Атлантик Група

Елизабета Мирчевска, регионален директор за човечки ресурси во Атлантик Група е прогласена за најдобар HR менаџер за 2017 година. Изборот за најдобар HR менаџер, кој го спроведува Македонската асоцијација за човечки ресурси (МАЧР), се прави четврта година по ред со ...

Повеќе »

Женствени, шарени и супер шик: ова се костимите за капење од летната колекција на H&M

Откако ќе ја разгледате новата колекција на костими за капење H & M, желбата за плажа ќе ви се зголеми. Широк спектар на разновидни предлози за плажа ни доаѓаат од модната марка Х&М. Костимите за капење ги задоволуваат потребите за ...

Повеќе »