Дневни архиви: 04/06/2018

150 учесници во „Мапа на културата“ на Еуролинк го запознаа Галичник

 На 2 јуни 2018 година, 150 учесници го посетија Галичник, како дел од туристичката прошетка насловена „Мапа на културата“, организирана од Еуролинк осигурување. Планинското село што лежи на надморска височина од 1150 до 1450 метри е убаво во сите годишни ...

Повеќе »

Зоолошката градина Скопје и Vivax Македонија креираат погодна клима за природниот хабитат на животните

  Зоолошката градина во Скопје уште од 1926-та година е дом на илјадници животни. На овие 12 хектари во срцето на Скопје живеат околу 85 различни видови од секој крај на светот. Нивната грижа е клучна за тимот на зоолошката ...

Повеќе »

Летни полнети пиперки со јајца и пармезан

Лесен, летен рецепт со неодолив вкус! Потребни намирници – 3 црвени пиперки, 400 грама тврдо сирење (биено или пармезан),  2 – 3 лажици кисела павлака, 1 лажичка мелен рен, сечкан копар, 3 варени јајца. Подготовка Ситно изрендајте го сирењето и ...

Повеќе »

Кориолус-МРЛ ефективен додаток за третман на ХПВ-инфекција

Габата Coriolus versicolor е основна кога станува збор за борба против вируси и канцер. Од лековитите габи, оваа е најзастапена во нашата земја. Оваа габа е една од најиспитуваните за своите својства. Современата наука го откри Кориолусот околу 1965 година. ...

Повеќе »

Стартува #СкопјеГурман – најочекуваната гурманска кампања во градот, по четврти пат!

Повторно започнува гурманската еуфорија во градот! Водечкиот сајт за групни попусти – Grouper.mk по четврти пат ја реализира најочекуваната кампања  во годината “Недела на храна” #СкопјеГурман која започнува на 4ти јуни, а ќе трае цел месец.  Kампањата “Недела на храна ...

Повеќе »

Листа на желби: Сандали од BATA со платформа и помпони

Барате трендовски чифт сандали? Ги има во BATA. Во широката понуда на сандали од летната колекција на BATA, на прв поглед се вљубивме во веселите, и многу практични, сандали кои во предниот дел ги краси помпон, а помали помпони има и на ...

Повеќе »

ZARA има сандали со помпони

Шпанската модна марка Зара за лето 2018 има нов бестселер – рамните сандали со помпони. Кога станува збор за листата на бестселери од Зара, првото место го заземаат сандалите украсени со помпони на предниот дел. Одлични се за летниот градски ...

Повеќе »

Речете и “здраво“ на летната сезона со модните парчиња од H&M

Лесна и разиграна мода во која доминираат тропските принтови ни нуди новата коелкција на H&M, дизајнирана за секојдневни „кежуал“ излегувања. Шведската модна марка овојпат го лансираше тренди водичот насловен ‘Trending Pieces’. Каталогот се фокусира на претставување на модните парчиња од летната ...

Повеќе »

Обетките со цветен мотив кои ги носеше Меган Маркл, распродадени за дамо 10 минути!

Обетките во форма на роза, кои чинат 3.000 долари,  какви што носеше Меган Маркл, се распродадени во рок од десет минути. Не напразно модните брендови се пресреќни кога член од кралското семејство ќе облече модно парче од нивната колекција. Таквите ...

Повеќе »

Неделен хороскоп: Топ знаци на неделата – Љубовта ќе цвета за Рибите, Ракот и Шкорпијата!

Три последователни дена Месечината, оваа недела, ќе свети во знакот на Риби. Голема среќа и добра вест ќе добија сите водни знаци, но убава недела ќе биде, исто така, и за некои земјени знаци … Љубовта ќе продолжи да биде ...

Повеќе »