Дневни архиви: 07/06/2018

Новиот лик во Q семејството: Audi Q8 – Разновиден, спортски и елегантен

Audi Q8 ја комбинира елеганцијата на луксуз во купе со четири врати со практична разновидност на голем SUV. Богатно опремен, сеопфатно поврзан и доволно моќен за авантурите надвор од патот, тој е сигурен придружник за бизнис и забава. Audi Q8 ...

Повеќе »

Заедно во уште една балетска приказна – Еуролинк бесплатна балетска школа

 Традиционално, петта година по ред, Еуролинк осигурување создава успешна балетска приказна за деца на возраст од 7 до 12 години. 50 момчиња и девојчиња и оваа година ќе имаат можност да ги изучуваат основните техники во класичниот балет, притоа развивајќи ...

Повеќе »

10 бели фустанчиња од H&M кои со задоволство ги носиме ова лето

Модната марка Х&М во летната понуда ни носи повеќе модели на бели фустанчиња со трендовски кореви и детаљи. Јасно е – тоа што е црниот фустан за зимската сезона, во летната сезона истиот примат го преземаат белите класици. Во очи ...

Повеќе »

Трендовски костими за капење кои може да се носат и како топ

Повеќето од едноделните костими за капење во текот на летниот период, може да ги комбинираме и носиме со фармерки или кратки панталончиња на жешкиот асфалт. Не станува збор за нова мода, туку за секогаш актуелната модна комбинација – стилизиран модел ...

Повеќе »

Бесплатен влез на Базен Аеродром на големото отворање во петок, 08-ми јуни

За 2 дена ќе може да ги потопиме летните горештини во водите на Базен Аеродром   Време е да се најде совршеното прибежиште од летните горештини. Базен Аеродром од петок, 08.06.2018, ќе го нуди токму тоа и многу повеќе. Овој ...

Повеќе »