Дневни архиви: 08/06/2018

Изглед на денот: Амал Клуни во ретро фустан од Валентино

Романтичен викенд на Сардинија поминаа славниот пар Амал и Џорџ Клуни. Минатиот викенд Амал и Џорџ Клуни го минаа во Порто Сан Паоло на италијанскиот остров Сардинија. Во текот на кусиот одмор, имаа романтична вечера во ресторанот Ил Портолано. За ...

Повеќе »

MANGO има хит фустан на сезоната!

Најпосакуваниот Mango фустан на сезоната е комбинација од проѕирен лен, миди должина, едноставен крој и трендовска темносина нијанса. Иако содржи повеќе класични елементи, овој преубав фустан од Манго е далеку од класичен. Украсен е со тренди детаљи како отворен грб, ...

Повеќе »

Од денес до 13ти јуни – „Летен саем на книга“ во Скопје Сити Мол!

Од денес па сѐ до 13 јуни во организација на Скопје Сити Мол и Здружението на издавачите и книжарите на Македонија ќе се одржи “Летен саем на книгата“, на кој ќе бидат понудени илјадници наслови од различни жанрови и автори. ...

Повеќе »

Хит модно парче од Stradivarius – Сатенските сандалчиња со панделка

И оваа сезона Страдивариус ни донесе посакувани сандалчиња во трендовска сина нијанса. За задоволството да биде поголемо, практични се за носење, а благодарение на сатенскиот материјал – изгледаат ефектно за секоја прилика. Сините сандали од сатен со панделка за кратко ...

Повеќе »

H&M ги менува конфекциските броеви, што тоа значи за купувачите?

Слушајќи ги жалбите на своите купувачи, почнуваме да ги менуваме конфекциските броеви според женските облини и големини, се вели во официјачната изјава од модната марка Х&М. Откако на социјлните мрежи се појави реакцијата на американката Ловри Бирн, која се мајтапеше ...

Повеќе »

Трогателна изјава на сопругот на Кејт Спајд по нејзината смрт

Во вторникот, 5 јуни, почитуваната дизајнерка Кејт Спајд почина на возраст од 55 години. Нејзиниот сопруг, Енди Спајд, со кого беше во брак 14 години, даде изјава за смртта на Кејт Спајд. Изјавата е објавена во „Њујорк Тајмс”. Во неа, ...

Повеќе »

Зад сцената со Бела Хадид на снимање на новата кампања на DIOR

Бела Хадид продолжува како заштитно лице на Диор, овојпат рекламирајќи ја новата линија на декоративна козметика. Новата колекција од Диор Мејкап е насловена ‘Dior Backstage’. Колекцијата содржи дури 40 нови производи – течни пудри во неколку нијанси, палети на сенски ...

Повеќе »

Шансата која ни ја даде „Виталиа” ни го промени животот!

Да се најде добра работа во Македонија е тешко, но да се најдат вредни и трудољубиви вработени е уште потешко. Но, иако сите луѓе заслужуваат еднаква шанса и можност за кариера, малку се за жал компаниите во Македонија кои тоа ...

Повеќе »