Дневни архиви: 09/06/2018

Кој ќе ја замени Меган Маркл во серијата Suits?

Популарната серија Suits се враќа на малите екрани, но без двајца главни глумци – Патрик Адамс и од неодамна англиската војвотка Меган Маркл. На местото на Меган Маркл, во осмата сезона на серијата Suits, ќе глуми Кетрин Хеигл, позната по улогата ...

Повеќе »

Топ 18 кошула-фустани за лето 2018 од Mango, &Other Stories и Zara

Нема ништо попрактично и полесно за носење во летните денови од кошула-фустаните дизајнирани во трендовски стил и од прихатни материјали. По урнекот на луксузните модни марки, и во летната понуда на „хај-стрит“ брендовите наоѓаме повеќе модели на кошула фустани. Принтовите ...

Повеќе »

Најпопуларни модни парчиња од летната колекција на MANGO (ФОТО)

Собрани околу хаштагот  #MangoGirls, популарните „ит“ девојки на социјалните мрежи постираат свои фаворити на модни парчиња од летната колекција на Манго. Секако, од овие девојки може да научиме и како да ги носиме овие модни парчиња во текот на жешките ...

Повеќе »

Кејт Аптон – на врвот на листата на најсекси жени за 2018

Русокосата сексапилна манекенка Кејт Аптон ја краси насловната страница на списанието Максим за јули и август. Според годишната листа креирана од уреднштвото на списанието Максим, Кејт Аптон е на првото место од топ 100 најсексапилни жени ( Hot 100 list). ...

Повеќе »