Дневни архиви: 11/06/2018

Над 40 добитници на награди и подароци од Капитол мол и партнерите на „Денови на семејни игри“

  Родители и деца, сите заедно, со ентузијазам и радост се натпреваруваа на „Денови на семејни игри“ на платото пред Капитол мол, во четвртокот, петокот и саботата. Нивната среќа доминираше пред настапите на баскерџиите од Баскерфест Македонија кои го најавија ...

Повеќе »

Македонија учи да плива со Еуролинк осигурување

  Трета година по ред Еуролинк осигурување ја организира бесплатната пливачка школа за деца на возраст од 8 до 12 години. Поаѓајќи од минатогодишното позитивно искуство, каде што пливачката школа беше организирана во три града во Македонија, оваа година Еуролинк ...

Повеќе »

За секого по вкус: 14 модели на кратки панталончиња од MANGO и од ZARA

Кратките панталончиња се вистински модни спасители за високите температури, а можностите да ги носиме се бесконечни – од моментите минати на плажа до забавите на плажа, од кежуал дневните пригоди до вечерни излегувања, а за оние кои ќе останат на ...

Повеќе »

Си купивте еспадрили? „Жешки“ модели има во Zara

Летото е незамисливо без чифт добри еспадрили, а трендовите кај овие летни обувки, се менуваат од година в година. За оваа сезона фаворити се кожените еспадрили во силна нијанса и секако, неизбежните модели со светки. Модната марка Зара и оваа ...

Повеќе »

Топ 5 сандали од летната колекција на MANGO кои се веќе ѕвезди на Инстаграм!

Никогаш доста од чевли, нели?! Со оглед на тоа што годинава летото порани, тргнавме во потрага по нови модели на сандали соодветни за модата за високите температури. И, жежок избор најдовме во Манго. Од сандали со врвци до плетени „влечки“, ...

Повеќе »