Дневни архиви: 12/06/2018

Јелена во трендовски #SF костим за капење

Водителката Јелена Спенџарска викендот на својот Инстаграм профил објави како ужива во тренди #SF костим за капење во Gardenia Hotel & Spa. Нејзиниот избор на костими за капење беше во златна боја и во принт со кактуси од брендот  #SF ...

Повеќе »

Скопје Сити Мол и Кореа Ауто Трејд Ве носат на финалето на FIFA World Cup 2018 Russia!

Сите фудбалски фанови со нетрпение го очекуваат најголемиот спортски настан и ги бројат деновите до почетокот на FIFA светското првенство кое оваа година се одржува во Русија. Скопје Сити Мол за своите посетители во партнерство со Кореа Ауто Трејд – ...

Повеќе »

Вистинска ДРАМА ќе има во Cineplexx со Драма Студио за премиерата на Ocean’s 8

Специјално изработениот ѓердан на Драма Студио ќе биде вистински предизвик за премиера на филмот Oceаns’8 закажана за 14 јуни во 19.00 часот. За да бидете дел од вистинската драма треба да го прифатите предизвикот, да ја отклучите кутијата во која ...

Повеќе »

Беспрекорен тен за само 15 минути: Погледнете ја секојдневната рутина на Лоба за блескава кожа (ВИДЕО)

Еден од најголемите фактори за убав изглед е негуваната кожа и блескав тен. Темпото на живот и стресот, со кој најголемиот број од нас се соочуваат, оди во спротивна насока со напорите да изгледаме свежо и кожата да го има ...

Повеќе »

Топ 7 најпродавани летни сандали од MANGO

Листата на бестселери од летната колекција на Манго ја предводат отворените сандали со висока потпетица, но високо котираат и сандалите со ефект на змијска кожа. За оние кои сакаат модели без нагласено висока потпетица, тука се сандалите со металик ефект ...

Повеќе »

Меган Маркл и принцот Хари ја најавија својата прва кралска тура

Славниот пар кој неодамна се врати од својот меден месец, ја најави нивната кралска тура која вклучува посета на Австралија, Фиџи, Обединетото кралство Тонга и Нов Зеланд. Најавената посета на Австралија не беше изненадување. Меган, 36, претходно изјави дека ќе ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон (повторно) во фустанче од Zara

Во неделата, на поло натпреварот на кој учествуваше и принцот Вилијам, неговата сопруга, војвотката од Кембриџ, на овој спортски настан се појави во лежерен моден избор од Зара. За оваа прилика, Кејт Мидлтон облече син фустан со дискретни бели риги ...

Повеќе »