Дневни архиви: 14/06/2018

Тренд на неделата: Два модела на костими за капење од WOMEN’SECRET

Време е за шопинг на костим за капење. Кај нас „ловот“ на топ модели, повторно продолжува во  WOMEN’SECRET. Па, да ви го заштедиме и вашето време на талкање низ градот, еве го предлогот кој не може да се одбие. Овие ...

Повеќе »

15 костими за капење од WOMEN’SECRET во трендовска сина и зелена нијанса (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Од летната колекција на WOMEN’SECRET одбираме топ 15 костими за капење, едноделни и дводелни, со многу впечатлив изглед. Време е за избор на нов модел на костим за капење. WOMEN’SECRET и овојпат елегантно ни одговара на нашите модни барања, а предноста ова ...

Повеќе »

Најдовме венчаница речиси иста како онаа на Меган Маркл, за само 25 евра!

Двете венчаници кои ги носеше Меган Маркл на свадбата со принцот Хари, сеуште привлекуваат големо внимание, а слични модели веќе почнаа да се појавуваат во онлајн продажба. Откако ја „соблече“ преубавата венчаница од Живанши, Маркл се појави во втората венчаница, ...

Повеќе »

Лила: Златото се проверува со оган, жената со злато, а мажот со жената

„Соработката со „Адор голд“ започна пред неколку месеци, после краток разговор со сопствениците Елза и Енди. Елза направила свое лично истражување за тоа кој овде, во Македонија, може најдобро да го „износи“ нејзиниот бренд и се одлучила за мене. Тие ги ...

Повеќе »

Кенан Мандра: Мастите се здрави, заборавете на шеќерите!

 Револуција во губењето на тежината на здрав начин е диетата на липосукција. Нутриционистот на компанијата „Интернешнл хелт“ (International health) вели дека липосукцијата со исхрана не е базирана на намалување на калориите, туку на зголемување на потрошувачката на висококалориските заситени масти, ...

Повеќе »

Ким Кардашијан со индиго сина коса

Ким Кардашијан привлече внимание со новата боја на коса која стана суперпопуларна на Инстаграм само за еден ден. Вчера, Инстаграм ѕвездата се појави со нова нијанса на косата која се нарекува индиго-сина црна. Нијансата на косата ја нагласи носејќи сина ...

Повеќе »