Дневни архиви: 16/06/2018

Новата колекција на Хејди Клум за Lidl е „боли глава“! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Популарната манекенка и водителка Хејди Клум дизајнираше нова, летна колекција, за ланецот на супермаркети Lidl. Инаку, ова е четврта колекција на Клум за Lidl. Колекцијата ќе биде во продажба од понеделник, 18 јуни 2018. После серијата на модели на кои доминираа животинскиот ...

Повеќе »

Топ 12 модни додатоци од H&M во жолта нијанса за лето 2018

Жолтата е една од најпопуларните бои за лето 2018, а ако не сте љубител на модни парчиња во силна жолта нијанса, тогаш украсете се со модни додатоци! Во новата колекција Х&М ни носи низа на чевли, накит и чанти во ...

Повеќе »

MANGO има хит сандали со цветна потпетица!

Летото пристигна во Манго, а цветовите овојпат ги најдовме – на потпетиците. Овие необични чевли од Манго со стабилна, но со цветови украсена проѕирна потпетица, се веќе хит. Веруваме дека овие бели сандалчиња со ремчиња и вас ќе ве освојат ...

Повеќе »

Емили Ратајковски се придружи на Клубот Kerastase!

27 годишната манекенка беше домаќинка на настанот во Холивуд, организиран од марката за нега на коса Kerastase. Емили, која е амбасадорка на брендот Kerastase на овој настан ги претстави летните трендови на коса преку промоција на новите производи на  Kerastase. За ...

Повеќе »

Ким Кадрашијан ги презентира трендовите на шминка за лето 2018

Козметичката марка на Ким Кардашијан, KKW Beauty, здружена со визажистот и близок пријател на Ким, Марио Дедиванович, ја промовираат заедничката соработка преку новата козметичка линија на сенки за очи и кармини. За кампањата, реалити ѕвездата, покажува и како да ги ...

Повеќе »

Убава и на 53 години: Брук Шилдс позира за PORTER EDIT (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Американската глумица Брук Шилдс (53) позира на плажа за насловната страница и едиторијалот на списанието PORTER EDIT. И на зрела возраст, поранешната манекенка и глумица, изгледа преубаво во костими за капење Matteau. Во фотогалеријата, погледнете дел од фотосесијата.

Повеќе »