Дневни архиви: 17/06/2018

Фото на денот: Емили Ратајковски во трендовски точкаст костим за капење

27-годишната манекенка и глумица Емили Ратајковски позира во купатило, облечена во трендовски костим за капење. Едноделниот син костим со точкаст принт е модел со истакнато деколте. Но судејќи според фотографијата, погледите паѓаат на задниот дел од костимот кој открива повеќе ...

Повеќе »

Меган Маркл ќе мора да го почека овој важен настан пред да планира деца

Според членови на кралското семејство, „новопечената“ кралска двоја – Меган Маркл и принцот Хари, ќе мора да почекаат да помине еден многу важен настан, пред да почнат сериозно да размислуваат на проширување на семејството, односно да имаат деца. „Иако Хари ...

Повеќе »

Неделен хороскоп: Топ знаци на неделата Рак и Девица

Со Меркур во конјукција, Раковите оваа недела ќе биде вистински ѕвезди на зодијакот. Убави вести, исто така, ги очекуваат Рибите и Шкорпиите, вторите, сепак, нема да имаат голема  среќа во љубовта, слично како и родените во знакот на Водолија. Проблеми ...

Повеќе »