Дневни архиви: 18/06/2018

Листа на желби: Салонките во боја на кожа од Massimo Dutti

Чевли во боја на кожа се надобар избор зашто никогаш со нив не можеме да направиме модна утка, а и најлесни се за комбинирање со останатиот дел од гардеробата. Елегантни салонки во „nude“ нијанса најдовме во летната колекција на Масимо ...

Повеќе »

7 извонредни предности на тиквичките

Тиквичките се супер вкусни за јадење, но тоа не им е единствената предност. Тиквичките имаат најмалку седум зачудувачки здравствени бенфити. Тие се нискокалорични, а содржат високо ниво на есенцијални нутритивни вредности. Од нив може да јадеме во текот на целата ...

Повеќе »

Раскошни комбинезони од летната колекција на Massimo Dutti

Ако барате необичен комбинезон кој може да го носите и на работното место и за свечени пригоди, ние ги најдовме во летната колекција на Massimo Dutti. Три модели на кобинезони од Massimo Dutti ни оставија впечаток. И трите се со женствени ...

Повеќе »

Топ 3 костими за капење од DESIGUAL достапни во продажба по супер цена!

DESIGUAL и годинава ни понуди весели костими за капење со модерни дизајни со разиграни принтови. На нашата листа на желби, предност добија три костими за капење кои заслужуваат посебно внимание. Комбинирајте ги со DESIGUAL наметка за плажа или марама од летната ...

Повеќе »

MANGO има уште едни хит сандали (достапни во продажба)

Луди сме по овие сандали од Манго, со умерено висока, стабилна и асиметрична потпетица! Сандалите од говетска кожа се совршени за впечатлив моден изглед без разлика дали ги комбинираме со деловна летна комбинација или ги носиме за „кежуал“ излегувања. Црните ...

Повеќе »

Кајли Џенер ги покажа облините во тесна комбинација од Александер Ванг

Само четири месеци по породувањето, моделот Кајли Џенер изгледа во беспрекорна форма. За вечера со пријателите во Лос Анџелес, 20-годишната реалити ѕвезда одбра модна комбинација која привлекува внимание – сиви хелански од Александер Ванг, тесна куса маичка со нагласено деколте ...

Повеќе »

Riviera Dressing – Нов моден водич од H&M

H&M не води на југот на Франција со новиот треди водич насловен  ‘Riviera Dressing’. За потребите на кампањата позира манекенката Оливија Сајмон. Фокусот е на шик и лесни модни стилови погодни за дневни излегувања и време поминато под сонце. Новата ...

Повеќе »