Дневни архиви: 21/06/2018

ФОТО: Пеколно жешко во Скопје Сити Мол !

Скопје Сити Мол преплавен од згодни девојки во бикини.   Раскошни костими и згодни девојки се појавија во Скопје Сити Мол, со што накратко наликуваше на некој кров на зграда во Рио де Женеиро. Колку што успеавме да сознаеме се ...

Повеќе »

Овој викенд најголемата шопинг несоница во градот!

Традиционално и оваа година, Скопје Сити Мол го организира големиот и единствен Late Night Shopping кој ќе се одржува викендов од 22 до 24 јуни. На овој тридневен настан сите посетители ќе имаат можност да уживаат во несекојдневно купување до ...

Повеќе »

Костими за капење од Yamamay за лето 2018

Yamamay со новата кампања ‘Save the Ocean’ ја презентира летната колекција на костими за капење, водејќи не на дестинации од соништата како Австралија, убавите плажи на Индијскиот океан и Пацификот. Колекцијата се фокусира на атрактивни едноделни модели на костими за ...

Повеќе »

14 шик фустани во впечатлива црвена нијанса

Црвените фустани се идеален избор за лето зашто дополнително ќе го нагласат бронзениот тен. Се ќе ви стане јасно кога ќе ја погледнете понудата во продавниците – фустаните блескаат во силна црвена нијанса, додека некои се украсени и со весели ...

Повеќе »

Бојан Чунгурски: Успешноста на „Шустер“ е во уникатни дизајни, врвни материјали и пристапни цени

Успешната приказна на македонската модна марка за обувки „Шустер“ датира уште од  далечната 1885 година, со првите почетоци на чевларскиот занает во Македонија. Претставникот на шесттата генерација производители на чевли, Бојан Чунгурски, ни раскажува за интересните почетоци на денес препознатливиот ...

Повеќе »

Комбинезонки од MANGO за летни забави

Комбинезоните се супер моден одговор за летните „парти“, а во зависност од стилот може да ги комбинираме со високи потпетици или пак, со рамни сандали. Четири посебни комбинезонки најдовме во летната колекција на Манго. Сите убави на свој начин, во ...

Повеќе »

Еве колку чинат модните изгледи на Меган Маркл

Војвотката на Сасекс официјално е член на кралското семејство еден месец. И покрај тоа што во тој прв месец, по нејзината венчавка, се појави во јавноста само петпати, јавноста изгледа е опседната со нејзиниот стил. Но, колку чини кралската гардероба ...

Повеќе »