Месечни архиви: јули 2018

Македонска филхармонија, Џијан Емин и Хуан Аткинс заедно на најдобриот музички настан досега  

  Македонска Филхармонија, под диригентската палка на Џијан Емин и американскиот диџеј Хуан Аткинс, ќе го направат најдоброто музичко искуство со единствен и несекојдневен спој на електронска и класична музика. Овој ексклузивен настан ќе се случи во Античкиот театар во ...

Повеќе »

Најбаран фустан на сезоната: Жолтиот плисиран фустан од MANGO

Плисираниот фустан во три нијанси – жолта, темно сина и бела, е најбараното модно парче од Манго за лето 2018. Овој фустан од Манго е ѕвезда на Инстаграм. Самата крација освојува на прв поглед. Идеална е за летните денови, а ...

Повеќе »

Zara ги претстави хит фустанчињата за оваа есен

Модната марка Zara преку нови едиторијали дозирано не информира што ќе содржи есенската колекција. Овојпат, на ред се фустанчињата. Во TRF колекцијата за постудените денови доминираат ригите, а во тренд ќе бидат фустаните дизајнирани како долги сакоа. Остануваат во игра ...

Повеќе »

Нова колекција од MANGO за крајот на летото

Шпанската модна марка Манго го објави едиторијалот за колекцијата дизајнирана за крајот на летото. Фокусот е на нежните тонови, а доминираат розовите нијанси, пателно жолтите тонови, светло портокаловата и белата боја. Материјалите се лесни и лелеави, пријатни за носење. Модните ...

Повеќе »

Неделен хороскоп: Топ знаци на неделата – Девица и Лав

Оваа недела планетата Венера продолжува да свети во знакот Девица, носејќи среќа во љубовта на сите земјени знаци, но и на водните знаци, со исклучок на Рибите. Успехот се насмевнува на огнените знаци, додека Биковите и Водолиите ќе имаат тешки ...

Повеќе »

Жолтата нијанса останува во игра: Есен со New Yorker

Ведрата жолта нијанса нема да си замине со летото. Со првиот поглед на есенската колекција на New Yorker, се уверивме дека жолтото останува во игра и за постудените денови. Познато е дека бургунди нијансата ќе доминира во есенските колекции, но ...

Повеќе »

10 фустани со риги кои не освоија „од прва“

Со високите температури, ретки летни модни парчиња истовремено ќе бидат удобни и примерни за деловна атмосфера. Уште на самиот почеток на летната сезона, фустаните со риги доминираа во колекциите на популарните „хај стрит“ модни марки. Од проѕирни материјали до ткаенини ...

Повеќе »

Погледнете ги есенските чевли и чизми од MANGO

Популарната шпанска модна марка MANGO веќе претстави дел од колекцијата на обувки за есен 2018. Ниски чевли во нежна сина боја, одлични и за комбинација со фармерки, а подеднакво удобни и за на работното место, потоа – чевли со отворена пета ...

Повеќе »

Сандали со платформа од популарните модни марки за лето 2018

Сандалите со рамна платформа е еден од најпопуларните избори на обувки за ова лето. Иако ваквите сандали обично имаат платформа од осум сантиметри, постојат и пониски варијанти на овој тренд. Одлично „стојат“ со лесни летни фустанчиња. Погледнете го нашиот избор.

Повеќе »

Zara ги претстави есенските модели на чизми

Полека почнуваме да размислуваме за есенскиот шопинг, а Зара ни даде добра причина за тоа. Додека ја чекаме есенската колекција од Зара, оваа модна марка почна да ни претставува по некое есенско модно парче. Меѓу нив се и кожените чизми ...

Повеќе »