Дневни архиви: 02/07/2018

Џиџи Хадид позира за новата рекламна кампања на Reebok

Џиџи Хадид е заштитно лице и на новата рекламна кампања на Reebok. Русокосата убавица позира во новите патеки Freestyle Hi Nova, во класична бела боја. Инспирирани од тренерот Freestyle Hi, спортската марка Reebok ги редизајнираше силуетата на патиките со елегантен облик и ...

Повеќе »

Топ 5 модни парчиња од H&M во црвена боја

Бојата на страста – црвената и годинава се издвојува како најпосакувана за летната сезона. Модниот гигант Х&М во летните колекции не ги заобиколува ни овојпат модните парчиња во џиш црвена боја. Дизајните се младешки и весели, додека цените примамливи. Еве ...

Повеќе »

Жешко лето: 10 модни парчиња од популарните модни марки

Летото и официјално пристигна. Едвај чекаме да одиме на плажа, но и на опуштените вечери покрај море или езеро. Пред нас е сезоната создадена за уживање во силни бои, разиграни принтеви и модни додатоци. Миговите поминати на плажа веќе одамна ...

Повеќе »

Кендал Џенер и Бела Хадид повторно заедно во нова кампања

Супермоделите Бела Хадид и Кендал Џенер повторно позираат заедно, овојпат за колекцијата на Ochirly. Дуото убавици со кафена коса претставуваат модели од есенската колекција, позирајќи пред објективот на Мариот Соренти. Кампањата е снимена во Њујорк.

Повеќе »

Хејди Клум ги претстави костимите за капење дизајнирани од неа

Хејди Клум позира топлес за насловната страница и едиторијалот по повод 25годишнината на списанието Оушн Драјв. Фотографирана од Макс Монтгомери, супермоделот носи бикини со принт од колекцијата Хејди Клум Свим. Во едиторијалот пак, таа го покажува своето згодно тело во ...

Повеќе »