Дневни архиви: 10/07/2018

Топ 10 цветни фустанчиња од популарните модни марки

Ако сте во потрага по лесно, летно фустанче со цветен принт, еве неколку идеи каде може да го најдете. Иако цветните фустани не се ништо ново и неочекувано во летната гардероба, тие се сеуште едни од најшармантните и најлесни за ...

Повеќе »

Како најлесно да станеш iOS програмер?

 Преку 3 чекори до твојата нова кариера во светот на iOS програмирањето   Во последниве години, програмирањето е меѓу најбараните професии во ИТ индустријата, а доказ за тоа се огромните суми на пари што ги трошат компаниите за изработка на ...

Повеќе »

Макпрогрес на еден од најважните саеми во САД – Summer Fancy Food Show

Макпрогрес се претстави на најважниот саем од прехранбената индустрија во САД, Summer Fancy Food Show во Њујорк, што се одржа од 30 јуни до 2 јули 2018 година. Компанијата изложи производи од своите брендови Винчини, Натура, Дониа и Фантазија, и ...

Повеќе »