Дневни архиви: 12/07/2018

Почнува патувачкото кино 2018 на „МакеДокс“ во струшкиот регион

Со проекција на документарни филмови во непосредна близина на манастирскиот комплекс „Мала Богородица“ во Калишта на 12 јули почнува деветтото Патувачко кино на „МакеДокс“, кое годинава се одржува од 12 до 25 јули во Струшкиот регион. Покрај Калишта, на мапата ...

Повеќе »

Превкусен и здрав – Сладолед од авокадо

Позната е здравата страна на авокадото, но што велите за дегустација на вкусната страна преку еден сладолед од авокадо. За до подготвите овој вкусен летен специјалитет потребно е: – 2 зрели авокада – 8 лажици млеко – 4 лажици шеќер ...

Повеќе »

Сандали на висока потпетица од ZARA во различни летни бои

Сезоната на годишни одмори и жешки денови е во тек, но тоа не значи дека завршивме со шопингот. Кога станува збор за лов на сандали, наш предлог се надалите со висока потпетица од Зара кои се достапни во продажба во ...

Повеќе »

Топ 10 кратки панталончиња погодни за носење од утро до вечер

Практични и едноставни за комбинирање со парче накит или фенси чантичка, кратките комбинезонки се хит за летната сезона. Лесно може да го трансформирате модниот изглед од дневен во вечерен, само со еден пар сандали на висока потпетица или чифт спортски ...

Повеќе »

Ријана со нова колекција на шминки за Фенти Бјути

Популарната пејачка Ријана продолжува со ангажманите во козметичкот свет со лансирање на нова мејк-ап палета. Нејзината Фенти Бјути линија ја лансираше во продажба новата колекција на шминки насловена ‘Moroccan Spice’. Производите се веќе во продажба од почетокот на овој месец. Во ...

Повеќе »

Ким Кардашијан со мајкаси и ќеркаси во рекламен спот на Фенди

Прославувајќи 10-годишнина од легендарната Пикабу чанта, Фенди лансираше нова рекламна кампања која се фокусира на мајките и ќерките. За потребите на кампањата, италијанската луксузна модна марка ги ангажираше Ким Кардашијан и нејзината ќерка Норт Вест, како и мајката на Карадшијан, ...

Повеќе »