Дневни архиви: 16/07/2018

Сите „луди“ за хрватскиот дрес

Доналд Трамп и бројни други претседатели добија свој примерок- дрес од хрватската фудбалска репрезентација, но сите оние кои сакаат да си набават ваков дрес ќе мора да причекаат некое време. Големиот успех на фудбалската репрезентација на Хрватска го изненади и ...

Повеќе »

Нискокалоричен летен коктел – Пина Колада

Овој коктел содржи само 110 калории што го прави најниско-калоричен коктел. Потребни состојки – 0.8 дл бел рум, 4 филџани мраз истолчен, 1 филџан ананас, 60 г кокосово млеко, 110 г сок од ананас (од конзерва), 50 г сок од лимон, ...

Повеќе »

12 модели на фустани во трендовска жолта нијанса

Жолтата боја го истакнува бронзениот, исончан тен. После трендот на розова нијанса кој доминираше две последователни летни сезони, нова „ит“ боја е жолтата. Во жолта нијанса почнаа да се облекуваат сите модно-влијателни личности и тоа од главата до петиците. Целиот ...

Повеќе »

Версаче ангажираше 54 модели за епска есенска кампања (ФОТО и ВИДЕО)

Италијанската луксузна модна марка Версаче за потребите на есенската кампања ангажираше дури 54 топ модели. Кампањата е фотографирана од Стивен Меисел, а меѓу моделите се и Џиџи Хадид, Каја Гербер, Бела Хадид, Иман Хамам, Виторија Черети и Грејс Елизабет. Во ...

Повеќе »